احتمال کشته شدن 22 هزار کانادایی در بحران همه گیری کرونا ، حذف طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند تعداد قربانیان را به 300 هزار نفر برساند

به گزارش عکس پارسی، مقامات کانادا اعلام کردند که حتی با وجود طرح فاصله گذاری اجتماعی برای کاهش خطر ابتلا به کرونا، این کشور ممکن است با 22 هزار مرگ رو به رو گردد.

احتمال کشته شدن 22 هزار کانادایی در بحران همه گیری کرونا ، حذف طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند تعداد قربانیان را به 300 هزار نفر برساند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب به نقل از گاردین، پیش بینی های صورت گرفته پس از مرگبارترین روز کرونا در این کشور حاکی از احتمالاتی خطرناک است. بر اساس پیش بینی ها در صورت لغو اقدامات کنترل شدید تحرکات اجتماغی جامعه کانادا می تواند با 300 هزار مرگ روبرو گردد.

مقامات بهداشت عمومی کانادا هشدار داده اند که کانادا می تواند تا حدود 22 هزار کشته بر اثر بیماری کرونا ویروس را حتی در صورت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی گسترده مشاغل و مدارس تجربه کند. جاستین ترودو روز سه شنبه گفت که وی اطمینان دارد که کانادایی ها می توانند رفتار منظم خود را، از جمله ماندن در خانه و تمرین فاصله گذاری اجتماعی ادامه دهند.

وی گفت: ما این شانس را داریم که در هفته ها و ماه های آینده مشخص کنیم که کشور ما چه شرایطی داشته باشد. سیستم های بهداشت و درمان ما در سراسر کشور با کرونا مقابله می نمایند، اما ما در بهترین راه و بین بهترین و بدترین نتایج ممکن در جهت هستیم. بهترین نتیجه ممکن است در راه باشد، اما جهت برای هیچ یک از ما ساده نیست.

کانادا نزدیک به 20 هزار ابتلا بر اثر ویروس کرونا و 461 کشته را ثبت نموده است. پیش بینی های کرونا همزمان با انتشار گزارش های کار در ماه مارس، نشان داد که بیش از 1 میلیون کانادایی کار خود را از دست داده اند. دولت در هفته های اخیر تحت فشار زیادی قرار گرفته است تا مدل ها و پیش بینی های مورد استفاده برای راهنمایی تصمیم گیری در سطح ملی را منتشر کند.

اما کارشناسان و مشاور نخست وزیر نسبت به اعلام بیش از حد اعداد هشدار دادند. دکتر ترزا تام، رئیس بهداشت عمومی کشور روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: مهم است که بدانیم مدل ها گوی پیشگویی نیستند و نمی توانند پیش بینی نمایند که چه اتفاقی خواهد افتاد.

حداقل هفت استان کانادا در هفته گذشته پیش بینی های خود را منتشر کردند. انتاریو، پرجمعیت ترین استان کانادا هشدار داد از 3 هزار تا 15 هزار مرگ با توجه به جهت فعلی ویروس می تواند اتفاق بیفتد. در مدل سازی، مقامات بهداشتی فرض می نمایند بین 934 هزار نفر تا 1.9 میلیون نفر می توانند به Covid-19 آلوده شوند و در بهترین سناریو. بین 11 هزار تا 22 هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان می بازند.

در صورت عدم وجود اقدامات دقیق کنترل، کارشناسان می ترسند که این بیماری همه گیر به سرعت حتی بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور را نیز نابود کند و 300 هزار کانادایی را بکشد که تقریباً معادل تعداد مرگ و میر ناشی از همه عللی است که هر سال در این کشور باعث مرگ می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 794

به "احتمال کشته شدن 22 هزار کانادایی در بحران همه گیری کرونا ، حذف طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند تعداد قربانیان را به 300 هزار نفر برساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کشته شدن 22 هزار کانادایی در بحران همه گیری کرونا ، حذف طرح فاصله گذاری اجتماعی می تواند تعداد قربانیان را به 300 هزار نفر برساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید