اعلام زمان واریز یارانه شهریورماه 98؛ یارانه چه افرادی از مهر قطع می گردد؟

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران: یارانه نقدی شهریور 98 از بامداد روز سه شنبه 26 شهریور ماه قابل برداشت است. مبلغ یارانه شهریور 98 هر یک از مشمولان همانند ماه های گذشته 45.500 تومان است.

اعلام زمان واریز یارانه شهریورماه 98؛ یارانه چه افرادی از مهر قطع می گردد؟

به گزارش عکس پارسی به نقل از فرارو محمد شریعتمداری وزیر کار 14 شهریور و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع عکس پارسی در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی، گفت: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است یعنی افراد با درآمد های بالا که احتیاج به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند.

برای تحقق این هدف آیین نامه اجرایی پیش بینی شده بود که به هیات دولت ارائه و تصویب شد و مقرر شد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه مسئول شناسایی دهک های بالا شوند و این اقدام از سرانجام شهریور انجام گردد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم حذف یارانه دهک های درآمدی بالا به گونه ای اتفاق بیفتد تا در مهر ماه امسال بتوانیم بخشی از افراد برخوردار را با میزان خطای حداقلی از لیست یارانه بگیران حذف کنیم.

وزیر کار گفت: به هیچ وجه نمی خواهیم فشاری به طبقات مستضعف و متوسط جامعه وارد گردد و فقط به دنبال آن هستیم که با مصوبه مجلس در مورد حذف سه دهک برخوردار، یارانه ها به سمت دهک هایی از درآمد و هزینه برود که واقعا به آن احتیاج دارند.

آنالیز های اولیه نشان می دهد روستاییان، عشایر، کسانی که تحت پوشش نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، مستمری بگیران و بازنشستگانی که کمتر از 2.5 یا سه میلیون تومان حقوق می گیرند و شاغلینی با حقوق کمتر از معافیت مالیاتی، در سال آینده همچنان دریافت کننده یارانه باقی بمانند. به این ترتیب این طور که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد متقاضیان و احتیاجمندان واقعی در فرآیند حذف نگرانی نخواهند داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 349

به "اعلام زمان واریز یارانه شهریورماه 98؛ یارانه چه افرادی از مهر قطع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان واریز یارانه شهریورماه 98؛ یارانه چه افرادی از مهر قطع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید