افزایش 155 نفری مبتلایان کرونا در آلمان، ویروس به صربستان و واتیکان هم رسید

به گزارش عکس پارسی، فرایند تصاعدی افزایش مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آلمان ادامه داشته و از مرز پانصد نفر عبور کرد.

افزایش 155 نفری مبتلایان کرونا در آلمان، ویروس به صربستان و واتیکان هم رسید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل عکس پارسی، مؤسسه تحقیقاتی رابرت کخ امروز (آدینه) از افزایش 155 نفری مبتلایان به ویروس کووید19 در آلمان اطلاع داد.

به نوشته وبگاه روزنامه برلینر مورگن پست، مسئولان این مؤسسه طی کنفرانس خبری اعلام کردند با اضافه شدن این مبتلایان جدید، تعداد کل افراد درگیر با ویروس جدید کرونا در آلمان به 555 نفر افزایش یافته است.

بر اساس گزارش مؤسسه رابرت کخ، تمام شانزده ایالت آلمان هم اکنون درگیر ویروس کرونا هستند.

این در حالی است که شیوع این ویروس در آلمان باعث شده که مردم با نگرانی برای خرید ماسک و مواد ضد عفونی نماینده به داروخانه ها هجوم برده و ذخایر این تجهیزات بهداشتی را با کمبود روبرو نمایند.

روزنامه آلمانی دی ولت، مسئولان داروخانه ها می گویند ماسک های تنفسی معمولی برای هفته هاست که موجود نیستند و ماسک های ویژه فیلتردار (FFP) نیز به مقدار بسیاری کمی به دست داروخانه ها رسیده است. همچنین تقاضا برای خرید مواد ضد عفونی نماینده به شدت بالا رفته است. (جزئیات بیشتر)

مسئولان درمانی صربستان و واتیکان نیز امروز اولین مورد ابتلا به این ویروس را گزارش دادند.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت ورلداُمتر وابسته به سازمان بهداشت دنیای، ویروس جدید کرونا تا کنون 94175 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده و 3219 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

ویروس کووید19، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 795

به "افزایش 155 نفری مبتلایان کرونا در آلمان، ویروس به صربستان و واتیکان هم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 155 نفری مبتلایان کرونا در آلمان، ویروس به صربستان و واتیکان هم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید