امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن

به گزارش عکس پارسی، معاون وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن اطلاع داد و گفت: دی ماه روز اجرای برجام فرا می رسد.

امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی عکس پارسی، نوذر شفیعی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور معاون وزیر امور خارجه در جلسه امروز- 23 آذر- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران با حضور در جلسه کمیسیون با اشاره به اینکه امروزه برجام چه بصورت کلی و چه بصورت جزئی مورد اطلاع و توجه مردم است و تمام اتهامات و تحریم ها و فشارها علیه ایران به بهانه PMD بود و این موضوع الان در حال حل و فصل است اما با این حال باید توجه داشت که پفراینده PMDپفراینده ای بود که در چارچوب راهکار های سیاسی بسته شد والا آژانس کماکان امکان داشت در مورد موارد مذکور در PMDبهانه گیری کند.

نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب اضافه نمود:عراقچی همچنین توضیح داد که با توجه به اینکه گزارش آژانس دو پهلو و خاکستری بوده است وزارت خارجه بیانیه فنی را تهیه نموده که پس از قطعنامه شورای حکام برای ثبت در اسناد ملل متحد صادر خواهد شد.

شفیعی هم چنین اضافه نمود: عراقچی در این جلسه تاکید نمود که نکته مهم گزارش آژانس آن صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است.

از این پس دستورکار آژانس براساس قطعنامه شورای حکام اجرای برجام خواهد بود و نه PMD

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح اظهارات معاون وزیر امورخارجه گفت: به گفته عراقچی با صدور قطعنامه جدید شورای حکام دستور کار آژانس عوض می شود، یعنی از این پس دستورکار آژانس براساس قطعنامه شورای حکام اجرای برجام خواهد بود و نه PMD.

وی ادامه داد: علاوه بر این با صدور قطعنامه جدید شورای حکام کلیه قطعنامه های گذشته شورای حکام لغو می شود و پس از تصویب قطعنامه شورای حکام دو کار باید از طرف ایران انجام شود، نخست انتقال مواد غنی شده هسته ای که به روسیه فروخته ایم و دیگری اینکه در مقابل ده تن اورانیوم غنی شده حدود 140 تن اورانیوم خام دریافت نموده ایم.

سند رسمی باز طراحی اراک امضا شده است

شفیعی تاکید نمود: عراقچی در این جلسه بیان داشت که در مورد اراک، سند رسمی باز طراحی اراک امضا شده است و اکنون در حال امضاء توافق با چین برای مدرنیزه کردن راکتور اراک هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به فرایند موجود به نظر می رسد در دی ماه روز اجرای برجام فرا می رسد و از آن پس می توانیم شاهد لغو شدن تحریم ها باشیم.

خاتمه پیغام،

منبع: تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 670

به "امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضاء توافق بازطراحی رآکتور اراک با چین برای مدرنیزه کردن آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید