انصارالله: اذعان امارات به حملاتش به تروریست ها تاکیدی بر عدم مشروعیت ائتلاف عربی است

به گزارش عکس پارسی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن وابسته به انصارالله بیانیه امارات درباره حملات هوایی اش به کسانی که ابوظبی آنها را تروریست خوانده، به منزله تاکیدی بر عدم مشروعیت ائتلاف نظامی عربی در یمن دانست.

انصارالله: اذعان امارات به حملاتش به تروریست ها تاکیدی بر عدم مشروعیت ائتلاف عربی است

محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتی نوشت: اذعان امارات در بیانیه خود به حملات هوایی به کسانی که آنها را تروریست خوانده؛ همان کسانی که عربستان از آنها حمایت می نماید، تاکیدی بر این امر است که ائتلاف متجاوز علیه یمن غیر قانونی بوده و آمریکا، عربستان، امارات و همپیمانانشان همان تروریسم، حامیان آن و بنیان گذارانش برای نابودی یمن هستند.

وی در ادامه نوشت: اذعان رسمی امارات به عنوان عضو موثر در ائتلاف عربی به تروریست بودن شبه نظامیانشان این مسئله را اثبات می نماید که آمریکا مادر تروریسم و سازنده آن در یمن است و آمریکا را به طور کامل مسئول تروریسم خود در یمن می داند.

الحوثی در ادامه نوشت: بیانیه مذکور امارات، عربستان را مسئول حمایت از تروریست های خود می داند، نه اینکه همانگونه که مدعی است با آنها مبارزه کند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در خاتمه این توییت نوشت: یمن با ایستادگی خود پیروز شده است و با افشای این مسئله که ائتلاف عربی سازنده تروریسم است، توجیه حملات را از بین برده است.

پیشتر وزارت دفاع یمن اعلام نموده بود، در جریان 10 حمله هوایی جنگنده های امارات به ارتش دولت مستعفی یمن در عدن، حومه های آن و استان أبین در جنوب این کشور، بیش از 300 تن کشته و زخمی شدند که در میان آنها غیر نظامیان نیز هستند.

وزارت خارجه و همکاری بین المللی امارات نیز در بیانیه ای روز پنجشنه نسبت به بیانیه وزارت خارجه دولت مستعفی یمن واکنش نشان داد که طی آن امارات را درباره حملات هوایی به عدن به باد انتقاد گرفته بود.

وزارت خارجه امارات در این بیانیه بیان کرد: ابوظبی این حق را دارد که از خود دفاع نموده و به تهدیدات علیه نیروهای ائتلاف عربی پاسخ دهد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 341

به "انصارالله: اذعان امارات به حملاتش به تروریست ها تاکیدی بر عدم مشروعیت ائتلاف عربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: اذعان امارات به حملاتش به تروریست ها تاکیدی بر عدم مشروعیت ائتلاف عربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید