اکثر شهروندان آلمانی از کار دولت ائتلافی ناراضی هستند

به گزارش عکس پارسی، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی از کار دولت ائتلافی در این کشور ناراضی هستند.

اکثر شهروندان آلمانی از کار دولت ائتلافی ناراضی هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر روند شای آلمان، نتایج یک نظرسنجی که به سفارش آ ار دی آلمان صورت گرفته است نشان می دهد که احزاب متحد مسیحی و حزب سبز آلمان در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی مجدد آرای برابری را کسب می نمایند.

بر اساس این نظرسنجی که مؤسسه اینفراتست دیامپ انجام داده است در صورت برگزاری یک انتخابات پارلمانی هر کدام از این احزاب می توانند 26درصد آرای شهروندان را کسب نمایند. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با یک درصد صعود 14درصد آرای شهروندان را کسب می نماید و در صندلی سوم قرار می گیرد و بعد از آن حزب سوسیال دموکرات با یک پله سقوط 12درصد آرای شهروندان را کسب می نماید.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که حزب لیبرال دموکرات 8 درصد آرا شهروندان و حزب چپ هم با یک پله سقوط 7درصد آرای شهروندان را کسب خواهد نمود.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 32درصد شهروندان آلمانی از کار دولت آلمان راضی هستند که البته میزان رضایتمندی از کار دولت ائتلافی نسبت به نظرسنجی که اوایل جولای انجام شد 3درصد رشد داشته است. اکثر قریب به اتفاق شهروندان (67درصد) از کار دولت ائتلافی بیشتر ناراضی بودند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در ارزیابی درباره میزان رضایتمندی شهروندان با 2درصد صعود 56درصد رضایتمندی را کسب و هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم 51درصد میزان رضایتمندی شهروندان را کسب نموده و قبل از ینز اسپاهن، وزیر سلامت دولت فدرال آلمان با 48درصد رضایتمندی قرار گرفته است. همچنین 42درصد شهروندان هم از کار اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان راضی بودند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی (65 درصد) آنگرت کرامپ -کارن بائر، وزیر دفاع جدید آلمان را گزینه مناسبی برای عهده داری این سمت ارزیابی نمی نمایند.

این نظرسنجی از روز دوشنبه تا چهارشنبه از بین 1503 نفر از شهروندان واجد شرایط رأی دادن در آلمان انجام گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 248

به "اکثر شهروندان آلمانی از کار دولت ائتلافی ناراضی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثر شهروندان آلمانی از کار دولت ائتلافی ناراضی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید