تشکیل کارگروه ویژه سالمندان در کمیته سلامت شورای شهر ، کیفیت زندگی سالمندی فرایند کاهشی دارد

به گزارش عکس پارسی، عضو شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل کارگروه ویژه سالمندان در کمیته سلامت ششمین دوره شورا برای پرداختن به مسائل آن ها اطلاع داد.

تشکیل کارگروه ویژه سالمندان در کمیته سلامت شورای شهر ، کیفیت زندگی سالمندی فرایند کاهشی دارد

سوده نجفی عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در تبادل نظر با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: رشد سریع جمعیت سالمندان به پدیده ای جهانی و اجتماعی تبدیل شده است ؛ که کشور ما و شهر تهران هم از این قاعده مستثنی نیست(طبق پژوهشها تا سال 2026 حدود ده در صد جمعیت را سالمندان تشکیل می دهند) و این رشد سریع به همراه برنامه ریزی نامتناسب و گاهی ناکافی، آسیب پذیری هرچه بیشتر این قشر را در پی خواهد داشت.

وی اضافه نمود: با توجه به نیازهای سالمندان در ابعاد جسمانی، اجتماعی و روانی، باید این قشر مورد توجه و حمایت های ویژه واقع شوند. این حمایتها با توجه به توانایی فیزیکی سالمندان که برای فعالیتهای روزمره کمتر از سایر اقشار است، ضرورت بیشتری می یابد.

این عضو شورای شهر گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهری سالمندان نیازمند ارزیابی کیفیت خدمات و زیرساختهای شهری و مقدار مطابقت شهر با موضوع شهر دوستدار سالمند است؛ که متاسفانه در شهر تهران کیفیت زندگی شهری سالمندان دارای روندی کاهشی از منطقه ها شمال به منطقه ها جنوب است.

نجفی اضافه نمود: در کمیته سلامت شورای ششم ان شالله با تشکیل کاگروهی در کمیته سلامت به صورت ویژه به مسائل سالمندان گرانقدر خواهیم پرداخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1775

به "تشکیل کارگروه ویژه سالمندان در کمیته سلامت شورای شهر ، کیفیت زندگی سالمندی فرایند کاهشی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه ویژه سالمندان در کمیته سلامت شورای شهر ، کیفیت زندگی سالمندی فرایند کاهشی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید