تعرفه های پست تغییر کرد، گران شدن خدمات پستی

به گزارش عکس پارسی، تعرفه های جدید پستی در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد و از این پس جایگزین تعرفه مصوب سال 95 می گردد.

تعرفه های پست تغییر کرد، گران شدن خدمات پستی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی عکس پارسی، در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که به درخواست شرکت پست برای آنالیز و پیشنهاد تغییر تعرفه ارائه خدمات پستی برگزار شده بود، مصوبه جدیدی در این جلسه برای نرخ خدمات پستی داخلی کشور ارائه شد.

پیش از این تمامی خدمات پستی با مصوبه ای از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام می شد که در سال 95 به تصویب رسیده بود. بر این اساس تعرفه خدمات پایه پستی در درون استان و برای وزن زیر یک کیلوگرم مبلغ 1800 تومان و برای برون استانی همجوار 2800 تومان و برای پست اسناد به استان های غیرهمجوار 3000 تومان لحاظ شده است.

همچنین برای خدمات غیرپایه پستی داخلی بدون اولویت بازه هزینه ای 500 تومان تا 3500 تومان در نظر گرفته شده است. متقاضیان استفاده از خدمات پستی برای مرسولات غیرپایه پستی با اولویت ثبتی داخلی و شهری باید بین 800 تومان تا 25 هزار و 600 تومان هزینه پرداخت کند که این میزان با توجه به وزن مرسوله و زمان توزیع آن متفاوت است.

در ادامه تعرفه خدمات مرسولات غیرپایه پستی با اولویت ثبتی داخلی ولی بین شهری از 3800 تومان تا 40 هزار تومان برای متقاضیان هزینه دارد. سقف تعرفه خدمات جانبی داخلی نیز با مصوبه سال 95 تغییراتی داشته است که در جدول زیر به طور کامل نشان داده شده است.

علاوه بر این سقف تعرفه خدمات تعهدات غرامت اجباری مرسولات ثبتی داخلی و خارجی بدون ارزش اظهار شده از 100 هزار تومان تا 800 هزار تومان محاسبه شده است.

همچنین آگهی تحویل داخلی مرسولات ثبتی با نرخ 2000 تومان اضافه نرخ کرایه در مقصد به ازای هر مرسوله با نرخ 5200 تومان و اضافه نرخ تحویل در مقابل بها به ازای 3 درصد بهای کالا در نظر گرفته شده است.

متقاضیان تمبر شخصی نیز برای یک برگه A4 باید مبلغ 29 هزار و 300 تومان و برای یک تمبر شخصی با برگ A5 مبلغ 16 هزار و 200 تومان پرداخت نمایند. به ازای نصب صندوق های پستی درب منازل نیز مبلغ 13 هزار و 700 تومان پرداخت می گردد.

بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید کلیه تعرفه ها و تعهدات خدماتی در پورتال اطلاع رسانی شرکت ملی پست اطلاع رسانی شده و در قبض رسید به مشتریان ارائه گردد. این مصوبه از تاریخی که به پست ابلاغ می گردد لازم الاجرا است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 430

به "تعرفه های پست تغییر کرد، گران شدن خدمات پستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های پست تغییر کرد، گران شدن خدمات پستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید