جداسازی زباله های بیماران کرونایی در اهواز

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به فعالیت زباله گردها در روزهای کرونایی، از شروع جداسازی زباله های بیماران مبتلا به کرونا با همکاری سازمان پسماند اهواز به منظور پیشگیری از آلوده شدن زباله گردها اطلاع داد.

جداسازی زباله های بیماران کرونایی در اهواز

مهرداد شریفی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به عدم جمع آوری زباله گردها در روزهای کرونایی توضیح داد: در حال حاضر حدود یک هزار و 800 زباله گرد در اهواز فعال هستند که روزانه بدون دستکش و ابزار حفاظتی، زباله ها را جابه جا می نمایند و فعالیت این افراد، خطر بزرگی برای انتقال بیماری است.

وی اضافه نمود: در این شرایط، به شهرداری اهواز پیشنهاد دادیم کیسه های قرمز رنگی با هشدار زباله های عفونی کرونایی در اختیار مردم قرار دهد، زیرا در حال حاضر در بسیاری از خانواده ها بیمار کرونایی وجود دارد و یا افرادی با علائم بیماری دارند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: سازمان پسماند شهرداری به این توصیه عمل کرد و کیسه های پلاستیکی قرمز رنگ با هشدار زباله های عفونی کرونایی آماده نموده است. این کیسه های پلاستیکی قرمز در یکی دو روز آینده به پایگاه های سلامت تحویل داده می شوند تا در اختیار خانواده های دارای بیماران کرونایی قرار بگیرند.

وی توضیح داد: اگر زباله گردها این کیسه ها را مشاهده نمایند و متوجه شوند که کیسه ها حاوی زباله های بیماری کرونایی است، به آن دست نمی زنند.

شریفی ادامه داد: در صورتی که خانواده ای، بیمار مبتلا به کرونا داشته باشد اما چنین کیسه هایی را در اختیار نداشته باشد، باید پسماندهای بیمار را در کیسه پلاستیکی شفاف قرار دهند یا با نوشته ای روی کیسه، معین نمایند که پسماندهای بیمار کرونایی در آن قرار داده شده تا زباله گردها از دست زدن به این کیسه ها خودداری نمایند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز همچنین گفت: افراد مشکوک به کروناویروس برای تشخیص زودهنگام بیماری باید برای نمونه گیری به مراکز 16 ساعته سلامت مراجعه نمایند. جواب این آزمایش ها 48 تا 72 ساعت بعد داده می گردد و در روزهای گذشته شاهد تجمع مردم در مراکز سلامت برای اخذ جواب آزمایش بوده ایم.

وی اعلام کرد: برای پیشگیری از انتقال ویروس و کاهش تردد مردم، در یکی دو روز آینده سیستم پیامکی مرکز بهداشت غرب اهواز راه اندازی خواهد شد تا شهروندان دیگر برای اخذ جواب آزمایش به مراکز بهداشتی مراجعه ننمایند.

شریفی با اشاره به فعالیت 10 مرکز 16 ساعته در غرب اهواز، توضیح داد: علاوه بر مرکز نمونه گیری کروناویروس کیان آباد، در یکی دو روز آینده مرکز دوم نمونه گیری غرب اهواز نیز در کوی سعدی راه اندازی می گردد. در صورت احتیاج سومین مرکز نمونه گیری کروناویروس نیز در غرب اهواز راه اندازی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 963

به "جداسازی زباله های بیماران کرونایی در اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جداسازی زباله های بیماران کرونایی در اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید