جزئیات پیشنهاد شرکت هندی برای صادرات گاز ایران به هند به وسیله عمان

به گزارش عکس پارسی، شرکت هندی خط لوله گاز دیپواتر ایندیا یک خط لوله مشترک زیر دریا برای حمل گاز از ایران به سوهار عمان و آنجا از روی زمین به راس الجفان برای ارسال به هند پیشنهاد نموده است.

جزئیات پیشنهاد شرکت هندی برای صادرات گاز ایران به هند به وسیله عمان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری عمان تریبیون، یک خط لوله مشترک زیر دریا برای حمل گاز از ایران به سوهار عمان و آنجا از روی زمین به راس الجفان برای ارسال به هند از سوی شرکت هندی خط لوله گاز دیپواتر ایندیا پیشنهاد شده است. این پروژه هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سوبود کومار جین، مدیر شرکت ساوث آسیا گاز انترپرایزز (سیج) که مجری این خط لوله است گفت، یک خط لوله مشترک میان ایران و عمان موجب کاهش قابل توجه هزینه های پروژه برای عمان و طرف های هندی خواهد شد.

وی اضافه نمود، این خط لوله مشترک زیر دریایی 36 اینچی ایستگاه فشار کوه مبارک در ایران را به سوهار متصل خواهد نمود. روزانه یک میلیارد متر مکعب گاز از سوهار وارد سیستم گاز عمان خواهد شد، و یک میلیارد متر مکعب مابقی به وسیله یک خط لوله 24 اینچی روی زمین جهت خود را به سمت ایستگاه فشار راس الجفان ادامه خواهد داد و سپس از زیر دریای عربی به پوربندر در ایالت غربی گجرات هند خواهد رفت. این خط لوله در عمق 3450 متری اقیانوس ساخته می گردد.

کومار جین گفت، شرکت مهندسان هند، مطالعات امکان سنجی خط لوله کوه مبارک تا سوهار را در ماه اوت تکمیل خواهند کرد و شرکت پریتوس اینترنشنال نیز مشاور این پروژه است. مطالعات اولیه نشان داده که این طرح قابل اجرا و به صرفه است.

وی اضافه نمود، بعد از بحث های اجرا شده وزارتخانه های نفت و گاز و امور خارجه عمنا و شرکت ملی صادرات گاز ایران با این ایده مسئله ای نداشته اند. در ماه می نیز یک شرکت ایرانی به دنبال انجام مطالعات امکان سنجی در این زمینه بود.

کومار جین اضافه نمود، جهت کوه نور به سوهار کوتاه ترین جهت است و با وجود اینکه عمق آب در دریای عمان 1300 متر است، تاثیر زیادی بر هزینه های این پروژه نخواهد داشت زیرا باید 1300 کیلومتر لوله گذاری زیر آب صورت گیرد.

خریداران گاز در پروژه شرکت خط لوله گاز ایندیا دیپواتر شرکت های ایدین اویل، سازمان گاز هند و شرکت نفت ایالت گجرات هستند، در حالی که عرضه کنندگان احتمالی شامل شرکت ملی صادرات گاز ایران و وزارت نفت و گاز عمان هستند.

37

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 424

به "جزئیات پیشنهاد شرکت هندی برای صادرات گاز ایران به هند به وسیله عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پیشنهاد شرکت هندی برای صادرات گاز ایران به هند به وسیله عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید