خبرنگاران تدارک برای طرح اقدام ملی مسکن در فارس، از سهمیه آب سد تا تخفیف عوارض

به گزارش عکس پارسی، شیراز-خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان این که همکاری و کوشش همه جانبه دستگاه های اجرایی ذی ربط برای اجرای سریع طرح اقدام ملی مسکن در این استان لازم است، گزارشی از کوشش ها و اقدامات در زمینه تامین زیرساخت های مورد احتیاج و تکلیف شهرداری ها به تخفیف عوارض ساخت ارائه کرد.

خبرنگاران تدارک برای طرح اقدام ملی مسکن در فارس، از سهمیه آب سد تا تخفیف عوارض

جهت دریافت خدمات طراحی حیاط خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

محمود رضایی، چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان فارس در شیراز، طرح اقدام ملی مسکن را مهم توصیف و بیان نمود: در راستا اجرای این طرح ضروری است که اقداماتی همچون تامین زمین، صدور پروانه، فراهم سازی زمینه ساخت و پرداخت تسهیلات مصوب که از ارکان اصلی اجرایی شدن این طرح محسوب می شوند با همکاری کامل و همه جانبه به سرعت انجام گردد.

او ادامه داد: پیرو امضای تفاهم نامه بین وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش هرچه بیشتر قیمت تمام شده مسکن، در این طرح مقرر شد تا شهرداری ها هنگام صدور پروانه ساخت تخفیف 50 تا 100 درصدی را لحاظ نمایند.

وی گفت: بر اساس هماهنگی های اجرا شده، بانک مسکن، تسهیلاتی تا سقف 100 میلیون تومان به متقاضیانی که واجد شرایط شناخته شوند، پرداخت خواهد نمود.

رضایی اضافه نمود: از آنجا که موضوع تامین آب آشامیدنی از مباحث مهم و کلیدی پس از تکمیل چنین طرح هایی است، ضرورت دارد که شرکت های آب منطقه ای و آبفای فارس، موضوع تامین آب پروژه های تعریف شده در طرح اقدام ملی را در دستور کار قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه نمود: همچنین با هماهنگی های اجرا شده، سهمیه ای از ذخیره سد درودزن برای تامین آب مصرفی این مناطق در نظر گرفته شده و امیدواریم در آینده نزدیک با افتتاح خطوط آبرسانی جدید، آب مورد احتیاج شهرک های مد نظر نیز تامین گردد.

رضایی، با تاکید بر لزوم توجه ویژه به کیفیت ساخت و اجرای پروژه های مسکونی از جمله طرح اقدام ملی مسکن، بیان داشت: می توان از ظرفیت و قابلیت های سازمان نظام مهندسی در پیشبرد این طرح و تضمین موفقیت آن در موضوع کیفیت ساخت و سازها بهره برد.

او گفت: نظام مهندسی می تواند علاوه بر همکاری در زمینه نظارت و کنترل کیفیت، زمینه ایجاد اشتغال برای مهندسان رشته های هفت گانه عضو این سازمان را نیز فراهم کند تا در مراحل اجرای پروژه نیز افراد ذیصلاح و مجرب انتخاب شوند و در مراحل پیشبرد آن همکاری نمایند.

وی گفت: برای اطمینان خاطر متقاضیان در خصوص هزینه های ساخت و اجرای این پروژه، کمیته هایی تعیین شده تا در اسرع وقت با احتیاجسنجی و پردازش اطلاعات موجود، قیمت نهایی هر متر مربع ساخت را برآورد نمایند و این اطمینان به متقاضیان داده گردد که طرح اقدام ملی مسکن با هزینه های معقول و منطقی ساخته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، در خصوص ظرفیت پیش بینی شده برای سکونت متقاضیان در این طرح نیز گفت: طبق تقسیمات و پیش بینی های اجرا شده، در مجموع 400 هزار واحد مسکونی در کل کشور ساخته خواهد شد که از این تعداد حدود 50 هزار واحد متعلق به استان فارس است که 21 هزار واحد آن در شهر جدید صدرا احداث خواهد شد.

رضایی بیان نمود: بخش عمده زمین مورد احتیاج برای ساخت واحدهای پیش بینی شده در طرح اقدام ملی در سایر شهرها تامین شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 798

به "خبرنگاران تدارک برای طرح اقدام ملی مسکن در فارس، از سهمیه آب سد تا تخفیف عوارض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تدارک برای طرح اقدام ملی مسکن در فارس، از سهمیه آب سد تا تخفیف عوارض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید