خبرنگاران تندباد شدید آسمان همدان را درنوردید

به گزارش عکس پارسی، همدان- خبرنگاران- تندباد نسبتا شدیدی شامگاه پنجشنبه همراه با بارش باران آسمان مناطق مختلف استان همدان را درنوردید.

خبرنگاران تندباد شدید آسمان همدان را درنوردید

محمد حسن باقری کارشناس اداره کل هواشناسی همدان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به شرایط جوی حاکم بر استان، گفت: به دنبال فعالیت یک موج ناپایدار، وزش باد شدید جبهه ای به صورت مقطعی را در بسیاری از مناطق شهری و روستایی استان شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: یک سامانه بارشی از روز گذشته وارد آسمان استان همدان شده که حاکم شدن این سامانه موجب بارش باران در نقاط مختلف و ریزش برف در مناطق مرتفع و کوهستانی استان شده است.

باقری گفت: براساس داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی و آسمان بیشتر نقاط استان همدان در 24 ساعت آینده تمام ابری، همراه با بارش باران، ریزش برف در ارتفاعات، وزش باد و مه صبحگاهی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه وزش باد شدید پدیده جوی غالب استان در چند ساعت آینده است، شرح داد: سرعت وزش باد در نقاط مختلف شهری متفاوت است که البته تا چند ساعت آینده به طور کامل متوقف می شود.

وی با بیان اینکه باد یک جریان محسوب می شود و سرعت آن در نقاط مختلف متفاوت است، گفت: این باد سامانه ای نیست و به صورت جبهه ای و موقت در نقاط مختلف استان همدان درحال وزیدن است.

کارشناسی اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به احتمال شکسته شدن شاخه درختان براثر وزش باد شدید، گفت: از صبح فردا(جمعه) میزان بارش باران در بیشتر نقاط استان افزایش می یابد و بارش ها در روز شنبه به اوج خود می رسد.

وی با اشاره به اینکه این سامانه جوی تا دوشنبه هفته آینده در آسمان استان همدان ماندگار است، اضافه کرد: در مدت فعالیت این سامانه کمینه دمای بیشتر نقاط استان تا صفر درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان، در 24 ساعت گذشته نهاوند با 16 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و قهاوند با 2 درجه سانتی گراد زیر صفر، سردترین نقاط استان بودند.

وی اضافه کرد: دراین مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز به ترتیب صفر و 3 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

به گزارش خبرنگاران، وزش تندباد شدید همراه با بارش باران که از ساعاتی پیش در مناطق مختلف استان از جمله شهر همدان آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1292

به "خبرنگاران تندباد شدید آسمان همدان را درنوردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تندباد شدید آسمان همدان را درنوردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید