خبرنگاران دمشق آمادگی برای بازگشت آوارگان سوری را خاطرنشان کرد

به گزارش عکس پارسی، تهران- خبرنگاران- معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: درهای کشور به روی تمامی آوارگان سوری برای اینکه کشور را با یاری یکدیگر بسازیم، باز است.

خبرنگاران دمشق آمادگی برای بازگشت آوارگان سوری را خاطرنشان کرد

فیصل المقداد روز پنجشنبه در انتها کنفرانس بین المللی بازگشت مهاجران سوری که از روز گذشته در دمشق جریان داشت، در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، آمادگی کشورش را برای ارایه مسکن، خدمات پزشکی، آموزشی و غذایی به تمامی آوارگانی که قصد بازگشت به سوریه را دارند، اعلام نمود.

وی همچنین با انتقاد از برخورد دوگانه غرب در قبال سوریه گفت: شرکت نکردن کشورهای غربی به ویژه آمریکا در این کنفرانس، دلیل بر استاندارد دوگانه است.

المقداد اضافه نمود: کشورهای غربی می خواهند با کارت آوارگان سوری، سرمایه گذاری غیر اخلاقی نمایند.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین گفت که انتخابات ریاست جمهوری باید در موعد مقرر و بر اساس مبانی تعیین، برگزار گردد.

کنفرانس بین المللی بازگشت آوارگان سوری که از روز چهارشنبه در دمشق پایتخت سوریه شروع شد، امروز با صدور بیانیه ای به کار خود انتها داد و بر همکاری جامعه جهانی برای بازگشت آوارگان سوری، حفظ استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید نمود.

موضوع آوارگان سوری بحرانی انسانی است که در شروع جنگ علیه سوریه به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه و سرنگونی آن به کار گرفته شد.

سوریه در 9 سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تا به امروز صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1265

به "خبرنگاران دمشق آمادگی برای بازگشت آوارگان سوری را خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دمشق آمادگی برای بازگشت آوارگان سوری را خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید