خبرنگاران رهاسازی اقلام مستعمل بهداشتی سلامت پاکبانان بجنورد را تهدید می کند

به گزارش عکس پارسی، بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بجنورد گفت: رهاسازی اقلام بهداشتی نظیر ماسک و دستکش آلوده در کف کوچه و خیابان توسط برخی از شهروندان، نه تنها جان پاکبان ها، بلکه سلامت دیگر همشهریان را نیز در مقابل ویروس کرونا تهدید می کند.

خبرنگاران رهاسازی اقلام مستعمل بهداشتی سلامت پاکبانان بجنورد را تهدید می کند

روح الله عظیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار عکس پارسی با اشاره به اینکه رهاسازی اقلام بهداشتی مصرف شده، سیمای شهر را نیز زشت می کند، اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از راه های انتقال ویروس از طریق زباله های بهداشتی است، وجود چنین زباله های آلوده ای در معابر می تواند چندین نفر را بیمار کند.

وی با بیان اینکه مردم با رعایت بهداشت فردی و خودداری از رهاسازی ماسک های آلوده خود در محیط، نقش مهمی در قطع حلقه شیوع این بیماری دارند، شرح داد: شهروندان حتما باید ماسک، دستکش ها و سایر اقلام استفاده شده را در پلاستیک های جداگانه، گره زده و آن را در مخازن زباله بیندازند و با این اقدام کمک بزرگی به کادر بهداشت و درمان شهر و حفظ سلامت جامعه کنند.

دفن روزانه یک تن و 811 کیلوگرم پسماند پزشکی در بجنورد

عظیمی با بیان اینکه بیمارستان های بجنورد تمامی پسماندهای عفونی خود را با دستگاه اتوکلاو بی خطرسازی می کنند، گفت: 6 بیمارستان در بجنورد زباله های عفونی خود را بی خطرسازی کرده و سازمان مدیریت پسماند آنها را جمع آوری و در محل تعیین شده در ارتفاعات باباموسی دفن می کند.

وی اضافه کرد: به طور متوسط روزانه هزار و 811 کیلوگرم زباله پزشکی در بجنورد جمع آوری می شود که 1.5 تن آن مربوط به بیمارستان های دولتی و بقیه متعلق به مطب ها و کلینیک های خصوصی است که در شرایط فعلی تمامی زباله های عفونی و پسماندهای عادی بیمارستانی به صورت پسماند عفونی بیمارستانی دفن می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بجنورد شرح داد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، در بیشتر شهرها خطوط پردازش زباله تعطیل شده است و زباله های سطح شهر پس از جمع آوری دفن می شود که در بجنورد نیز این خطوط از سال 92 تعطیل شده است.

روزانه 137 تن زباله در شهر 210 هزار نفری بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی تولید می شود.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شمار مبتلایان بیماری کرونا در استان خراسان شمالی تا روز جمعه به 45 نفر رسیده است و تا به امروز مرگ 5 نفر بر اثر این بیماری در استان قطعی شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 830

به "خبرنگاران رهاسازی اقلام مستعمل بهداشتی سلامت پاکبانان بجنورد را تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهاسازی اقلام مستعمل بهداشتی سلامت پاکبانان بجنورد را تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید