خبرنگاران سامانه بارشی از چهارشنبه وارد اصفهان می گردد

به گزارش عکس پارسی، اصفهان- خبرنگاران- کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به پایداری نسبی هوای استان تا فردا گفت: سامانه ناپایدار بارشی از روز چهارشنبه وارد استان می گردد که بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق را به همراه دارد.

خبرنگاران سامانه بارشی از چهارشنبه وارد اصفهان می گردد

حجت الله علی عسگریان روز دوشنبه در گفت و گو با عکس پارسی گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار از مناطق غربی از روز چهارشنبه، بارش از مناطق غربی شروع خواهد شد به تدریج در سایر نقاط استان نیز بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق را بدنبال خواهد داشت.

وی اعلام نمود: نقشه های هواشناسی بیانگر جو به نسبت پایدار تا روز سه شنبه(فردا) بر روی استان است و در بیشتر مناطق، آسمانی کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می گردد.

کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان ادامه داد: با نفوذ سامانه ناپایدار از روز چهارشنبه بارش باران از مناطق غربی شروع خواهد شد و برای روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه به تدریج در سایر نقاط استان نیز بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

وی با بیان اینکه دمای هوای بیشتر نقاط استان در 24 ساعت آینده 2 تا 3 درجه افزایش خواهد داشت اضافه کرد: دمای هوای اصفهان در گرمترین ساعت روز گذشته به 19 درجه و امروز صبح(دوشنبه) هم در خنک ترین ساعت به پنج درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

علی عسگریان، گرمترین نقطه این استان را چوپانان با 26 درجه و سردترین را چادگان با 2 درجه سانتی گراد زیر صفر اعلام نمود.

وی برای کلانشهر اصفهان در روز سه شنبه(فردا)، هوای کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز چهارشنبه، گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید، بارش باران و احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به شروع فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی، در بعضی مناطق همراه با رعد و برق، در ارتفاعات سردسیر بارش برف از روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه در این استان هشدار داد.

در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است: با توجه به فعالیت سامانه بارش زا بر روی استان از روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه، لغزندگی جاده ها در بیشتر مناطق استان به ویژه غرب و جنوب غرب پیش بینی می گردد.

هواشناسی اصفهان در این اطلاعیه از رانندگان وسایط نقلیه خواست تا با توجه به پیش بینی وزش باد شدید موقتی در بعضی مناطق همراه با رعد و برق، در ارتفاعات سردسیر بارش برف هنگام تردد شهری و جاده ای در محورهای استان و خودداری از ایستادن در زیر درختان و سازه های موقت خودداری نمایند و با توجه به پیش بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سردسیر، تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 838

به "خبرنگاران سامانه بارشی از چهارشنبه وارد اصفهان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سامانه بارشی از چهارشنبه وارد اصفهان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید