دخالت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران

به گزارش عکس پارسی، مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای مداخله جویانه ایران را به نقض حقوق بشر و برخورد خشونت آمیز با معترضان متهم کرد.

دخالت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جوزپ بورل مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا این بیانیه ادعا نموده که واکنش نامتناسب نیروهای امنیتی ایران بدون توجه به درخواست های خارجی منجر به کشته و زخمی شدن عده زیادی شده است.

او همچنین گفت که آنها در برخورد با ناآرامی ها از خود خویشتنداری نشان نداده اند و به استفاده نامتناسب از زور علیه معترضان غیرخشن روی آورده اند.

بورل در ادامه از مقامات ایرانی خواست که تحقیقات شفاف و موثقی را در این زمینه انجام دهند و خواستار پاسخگویی عاملان خشونت علیه معترضین شد.

بورل همچنین اضافه نمود که ایران باید به تعهدات بین المللی خود در قبال میثاق حقوق مدنی و سیاسی پایبند باشد و گفت که اتحادیه اروپا حقوق بشر و تمامی موارد مورد نگرانی را در تعاملات دوجانبه با ایران مطرح نموده و به این رویکرد ادامه می دهد.

درطی هفته های گذشته و بخصوص پس از ناآرامی های چند روزه در ایران، این چندمین بار است که اتحادیه اروپا مدعی نقض حقوق بشر در ایران شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 531

به "دخالت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور داخلی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید