رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود به قاره آفریقا می رود

به گزارش عکس پارسی، اورزولا فون در لاین، رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود بعد از عهده داری این مسئولیت برای دیدار با نمایندگان اتحادیه آفریقا به اتیوپی سفر می نماید.

رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود به قاره آفریقا می رود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، اورزولا فون در لاین، رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود در این سمت مهم اروپایی به اتیوپی در اتحادیه آفریقا سفر می نماید. هدف از این سفر رفاه و صلح بیشتر در آفریقا است. اروپا هم می تواند از این مسئله سود ببرد.

این اولین سفر فون در لاین به خارج از اروپا است. این تصادفی نیست که رئیس جدید کمیسیون اروپایی این منطقه را برای اولین سفر خود انتخاب نموده است. رهبر اتیوپی اصلاحات مهمی را در این کشور شروع نموده که شوق زیادی را در بین انسان ها به وجود آورده است.

دلیل اصلی اینکه فون در لاین اتیوپی را برای اولین سفر خارجی خود انتخاب نموده است این است که او می خواهد با نمایندگان اتحادیه آفریقا که مقر آن در این کشور است دیدار کند. اتحادیه آفریقا مهم ترین ائتلاف 55 کشور آفریقایی است.

اتحادیه آفریقا در سال 2013 یک هدف را مد نظر قرار داد و آن یک ایده مشترک برای آینده بهتر در 50 سال آینده بود. این طرح یک آفریقای قدرتمندتر از نظر مالی و صلح آمیز را مد نظر قرار داده است.

فون در لاین در این باره گفته است که اتحادیه آفریقا بسیار برای ما مهم است و ما یک شراکت خوب با این منطقه را می خواهیم. بسیاری مسائل مشترک وجود دارد که در این زمینه ما می خواهیم با هم همکاری کنیم.

صلح، امنیت و پایداری در آفریقا و یک استاندارد بالاتر برای زندگی از مهم ترین اهداف اتحادیه اروپا است. اتحادیه اروپا هم علاقه زیادی به این مسئله دارد. جنگ، فقر و ناامیدی نسبت به آینده از دلایل اصلی مهاجرت آفریقایی ها به اتحادیه اروپا است.

در اتیوپی حدود 109 میلیون نفر زندگی می نمایند که بیش از نیمی از آن ها جوانان هستند.

موسی فاکی محمد، رئیس شورای اتحادیه آفریقا در این باره گفته است که مسئله مهاجرت نمی تواند حل گردد وقتی که خود را تنها با عواقب و نه با دلایل این مسئله روبرو کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 530

به "رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود به قاره آفریقا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود به قاره آفریقا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید