علائم کووید19 شاخصی ضعیف در تشخیص افراد آلوده به کروناست

به گزارش عکس پارسی، مطالعه اجرا شده روی جمعیتی از مردم انگلیس نشان می دهد: بیشتر افرادی که تست کروناویروس آنان مثبت بوده است علائم اصلی بیماری را نداشته اند.

علائم کووید19 شاخصی ضعیف در تشخیص افراد آلوده به کروناست

به گزارش خبرنگاران، در این بررسی آمده است: 86 درصد از مردم انگلیس که در مدت اعمال قرنطینه اقدام به انجام تست تشخیصی کروناویروس کرده اند و نتیجه آزمایش آنان مثبت بوده است علائم مختص به این بیماری از جمله سرفه، تب، از دست دادن قدرت بویایی یا چشایی نداشته اند.

به گفته محققان انگلیسی لازم است تست تشخیص کروناویروس به صورت جامع انجام شود تا بتوان ناقلان خاموش بیماری را شناسایی کرد و شیوع بیماری در آینده را کاهش داد.

این بررسی با هدف ارزیابی ارتباط بین علائم بیماری کووید-19 و نتیجه تست بیماری انجام گرفته است.

این مطالعه نشان داد: تست کروناویروس 115 نفر از 36 هزار و 61 فرد شرکت کننده در این بررسی مثبت بوده است. تمرکز بر افرادی با علائم خاص کووید-19 (تب، سرفه، از دست دادن قدرت چشایی و بویایی) نشان داد 158 نفر در روز انجام تست چنین علائمی داشته اند.

همچنین این مطالعه حاوی اطلاعاتی در مورد علائم بیشتری از این بیماری از قبیل خستگی و تنگی نفس بوده است. از میان افرادی که تست کروناویروس آنان مثبت بوده است 27 نفر علائم داشته اند و 88 نفر در روز انجام تست بدون علامت بوده اند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیکال اکسپرس، به گفته محققان انگلیسی یافته های بدست آمده تاثیر چشمگیری بر برنامه های تشخیص کروناویروس در آینده خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1211

به "علائم کووید19 شاخصی ضعیف در تشخیص افراد آلوده به کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کووید19 شاخصی ضعیف در تشخیص افراد آلوده به کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید