قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد ، جزئیات حادثه قتل شرور معروف تهران در زندان رجایی شهر

به گزارش عکس پارسی، عامل قتل وحید مرادی - شرور معروف تهران- از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد ، جزئیات حادثه قتل شرور معروف تهران در زندان رجایی شهر

به گزارش عکس پارسی به نقل از ایران، متهم که سعید نام دارد تیر سال 97 در جریان یک درگیری جمعی در زندان رجایی شهر وحید مرادی را به قتل رسانده بود.

وحید 43 ساله - مقتول- که 16 سابقه کیفری در پرونده اش داشت اردیبهشت سال 97 از زندان آزاد شد، اما دو ماه بعد به اتهام قتل یکی از دوستانش در یک میهمانی شبانه تحت تعقیب نهاده شد و هنگام فرار در مرز ایران و ترکیه دستگیر شد.

وحید بعد از انجام تحقیقات اولیه به زندان رجایی شهر منتقل شد اما روز 11 تیرسال گذشته در جریان دعوایی که بین او و هوادارانش با گروه دیگری از زندانیان به راه افتاده بود به قتل رسید.

همزمان با قتل وحید، کارآگاهان پلیس با حضور در زندان و آنالیز دوربین های مداربسته و تحقیقات کامل، 17 نفر از زندانیان را که در درگیری شرکت نموده بودند، بازداشت کردند. با کامل شدن تحقیقات دو مظنون اصلی به نام های عباس و سعید به اتهام قتل مورد بازپرسی نهاده شدند. سعید 47 ساله از مجرمان سابقه دار بود که 13 بهمن سال 95 در یک نزاع مرگبار دستگیر شده بود.

براساس محتویات پرونده سعید بعد از قتل مورد بازپرسی نهاده شد. او در تحقیقات گفت: وحید مدعی بود عقاب زندان است و ما جوجه هستیم. او در زندان برای خودش باند درست نموده و 50 نوچه داشت و می گفت همه زندانیان باید به حرف هایش گوش نمایند. من از این رفتارهایش خوشم نمی آمد، به حرف هایش گوش نمی کردم اما کاری هم با او نداشتم. تا اینکه روز حادثه وحید به نوچه هایش دستور داد که زندانیان را مطیع او بنمایند. آنها به سمت من و چند دوستم حمله کردند با روغن دان و تیزی به سمت ما آمدند با اینکه ما در بند را بستیم که آنها وارد نشوند اما یکی از اقوام وحید که در بند ما بود در را باز کرد و آنها وارد شدند و درگیری شروع شد اما من او را نزدم.

گفته های سعید در حالی بود که دیگر شاهدان پرونده و نوچه های وحید مرادی مدعی بودند که سعید عامل قتل وحید است.

بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

سعید یکبار دیگر قتل را انکار کرد و گفت: من به خاطر یک نزاع در زندان بودم البته قبلاً مرتکب قتل شده بودم که رضایت گرفته بودم. تا اینکه وحید به من گفت باید مطیع او باشم من قبول نکردم و او درگیری به راه انداخت اما من عامل قتل نیستم و دیگران هم تیزی و چاقوی خودساخته داشتند. شاید آنها وحید را زده باشند.

بعد از گفته های متهمان و سرانجام جلسه دادگاه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و سعید را با توجه به شواهد موجود به قصاص محکوم نموده و سایر متهمان را نیز به حبس محکوم کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 799

به "قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد ، جزئیات حادثه قتل شرور معروف تهران در زندان رجایی شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد ، جزئیات حادثه قتل شرور معروف تهران در زندان رجایی شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید