مخالفان بازشماری آرای بیش از 8 هزار مرکز در افغانستان به 5 نامزد رسید

به گزارش عکس پارسی، در حالی که دو روز از بازشماری آرای 8 هزار و 225 مرکز رای می گذرد عبدالله رئیس اجرایی افغانستان و چهار نفر از دیگر نامزدان ریاست جمهوری این کشور به دلیل عدم ابطال آرای بیومتریک مخالف هستند.

مخالفان بازشماری آرای بیش از 8 هزار مرکز در افغانستان به 5 نامزد رسید

به گزارش دفتر منطقه ای عکس پارسی، با وجود تحریم فرایند بازشماری آرا توسط سه تیم انتخاباتی به ثبات و همگرایی، امنیت و عدالت و صلح و عدالت اسلامی کمیسیون انتخابات افغانستان از دو روز گذشته فرایند بازشماری آرا را آغاز کرده و این فرایند به آهستگی در جریان است.

این تیم ها تاکید می کنند که حدود 300 هزار آرای غیربیومتریک و یا آرایی که در زمان مقرر به صندوق ها ریخته نشده در فرایند انتخابات واقع شده است و خواستار باطل اعلام شدن آن هستند.

کمیسیون می گوید که در نظر دارد تا آرای 8 هزار و 255 مرکز اخذ رای را مورد بازشماری قرار دهد.

تیم انتخاباتی صلح و قانونمداری به رهبری شهاب حکیمی نیز گفت با اعلام مخالفت از بازشماری آرا گفت که این تیم از ابتدا خواستار تحریم انتخابات بوده و اکنون نیز نتایج انتخابات را نخواهد پذیرفت.

به گزارش طلوع نیوز، فرامرز تمنا رهبر تیم انتخاباتی تدبیر و توسعه نیز درباره بازشماری آرا گفت: آرای غیربیومتریک و آرایی که در زمان معین در روز انتخابات به صندق ریخته نشده در حال بازشماری است؛ این آرا به نباید مورد شمارش قرار گیرند.

رویترز نیز به نقل از دو نفر از مقامات کمیسیون انتخابات که نامی از آن ها نبرده گزارش داد که به دلیل مخالفت عبدالله با بازشماری آرا ممکن است اعلام نتایج ابتدایی انتخابات بیش از پیش به تعویق بیفتد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 560

به "مخالفان بازشماری آرای بیش از 8 هزار مرکز در افغانستان به 5 نامزد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان بازشماری آرای بیش از 8 هزار مرکز در افغانستان به 5 نامزد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید