نگرانی از خسارات و تبعات قطعی برق در بیمارستان ها

به گزارش عکس پارسی، تهران (پانا) - فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران با تأکید بر ناپایداری شرایط تهران در مقابله با کروناویروس از فعالیت 64 مرکز تجمیعی در حوزه واکسیناسیون در استان تهران اطلاع داد.

نگرانی از خسارات و تبعات قطعی برق در بیمارستان ها

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در مورد احتمال ایجاد خیز پنجم بیماری کووید 19 گفت: در حالی که اعداد و ارقام نشان می دهد در همه حوزه ها از جمله بستری، فوت و میزان مراجعات سرپایی کاهش داشته ایم اما بعضی نوسانات دلیلی بر ناپایدار بودن شرایط تهران است.

وی اضافه کرد: قطعا هر گونه ساده انگاری و خوش بینی آثار زیان باری را برای تهران به همراه دارد. قطعا گردش ویروس به استان هایی که به عنوان مبادی ورودی محسوب می شوند مرتبط است و اگر این استان ها در مبادی ورودی جهش های این ویروس را زمین گیر نمایند احتمال بروز خیز پنجم کاهش می باید.

زالی ادامه داد: تهران با شیب ملایمی در حال رسیدن به افول خیز چهارم است اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که زمان رسیدن به خیز چهارم نسبت با خیزهای دوم و سوم با سرعت بیشتری اجرا شده است. بروز خیز جدید در تهران بین دو تا سه هفته با تأخیر نسبت به سایر استان ها روی می دهد.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تأکید کرد: آمادگی کاملی خواهیم داشت و باید آمادگی های لازم را در بخش بهداشتی و درمانی برای خیز احتمالی بعدی فراهم کنیم.

وی در مورد فرایند واکسیناسیون در استان تهران نیز گفت: 64 مرکز تجمیعی در تهران ایجاد شده که هر مرکز توانایی واکسینه کردن 1000 نفر در روز را دارد و قابلیت افزایش ظرفیت نیز وجود دارد.

زالی در مورد قطع برق و ایجاد مسائل در حوزه بهداشت و درمان نیز گفت: قطع برق نگرانی هایی را در عرصه بهداشتی و درمانی ایجاد نموده است. تعداد قابل توجهی از بیماران نیازمند استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز هستند که این موضوع فشار مضاعفی را به بیمارستان ها تحمیل می نماید علاوه بر این اتاق های عمل و بخش های اورژانس نیز در حیطه بخش های پرخطر در مواجهه با نوسانات برقی هستند. بعضی دستگاه ها نیز که قیمت گرانی دارند در نوسانات برق دچار مشکل می شوند. علاوه بر این ها در حوزه واکسیناسیون زنجیره سرد از اهمیت بسزایی برخوردار است که همین موضوع موجب نگرانی هایی شده است. این نگرانی ها به وسیله استاندار تهران به مسئولان حوزه برق انتقال داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1616

به "نگرانی از خسارات و تبعات قطعی برق در بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از خسارات و تبعات قطعی برق در بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید