نگرانی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران بابت بازگشت مسافران نوروزی

به گزارش عکس پارسی، فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا، گفت: نگرانی اصلی ما اکنون کسانی هستند که بیماری را جدی نگرفته اند و به سفر رفته اند، بازگشت این افراد می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

نگرانی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران بابت بازگشت مسافران نوروزی

به گزارش عکس پارسی، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه بیمارانی که اکنون از استان تهران به مراکز درمانی مراجعه می نمایند کسانی هستند که در دوره پایانی نهفتگی بیماری قرار دارند، گفت: در بیماری کووید 19 دوره نهفتگی از روز سوم تا چهاردهم است و به طور متوسط روزهای پنجم تا هفتم بیشترین میزان بروز علائم بالینی را شاهد هستیم.

وی اضافه نمود: مراجعین امروز ما به مراکز درمانی همان افرادی هستند که علی رغم هشدارهای ما در روزهای گذشته در تماس با افراد و یا محیط های آلوده بوده اند. از این رو علی رغم کاهش ترددها در تهران و کاهش جمعیت موقت شهر، سیر بیمارانی که در روزهای پر تراکم به کروناویروس مبتلا شدند، اکنون شاهد بروز علائم خود خواهند بود و فرایند ابتلا افزایشی می گردد. این فرایند تا دو یا سه روز آینده نیز به همین شکل خواهد بود.

زالی در پایان سخنان خود اظهار کرد: بسیاری از مردم با جدی نگرفتن این ویروس مرگ بار و رفتن به سفرهای نوروزی خود و اطرافیانشان را در آستانه مرگ قرار می دهند اما، باید در نظر بگیرند با اینکه بخش زیادی از مبتلایان علائم خفیفی دارند از سوی دیگر بخش دیگر آنها ممکن است علائم بسیار جدی را شاهد باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 850

به "نگرانی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران بابت بازگشت مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران بابت بازگشت مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید