واکنش آنکارا به قطعنامه های ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش عکس پارسی، وزارت امور خارجه ترکیه به دو قطعنامه ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان داده و آنها را رد کرد.

واکنش آنکارا به قطعنامه های ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه طی بیانیه ای قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا درباره نسل کشی ارامنه را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای گفت: قعطنامه های که به تصویب رسیده برای مصرف داخلی بوده و هیچگونه پایه قانونی یا تاریخی ندارند.

آنکارا در این بیانیه گفت که قطعنامه تصویب شده هیچگونه الزام قانونی نداشته و گام سیاسی بی معنی بوده و تنها در راستای خواسته لابی ارمنی ها و گروه های ضد ترکیه ای است.

ترکیه در بیانیه دیگری پیش نویس قانون مجلس نمایندگان آمریکا در اعمال تحریم علیه مقامات این کشور به دلیل حمله به شمال سوریه را رد کرد.

در این بیانیه نیز آمده است که پیش نویس قانونی که مقامات ارشد و نیروهای نظامی ترکیه را هدف قرار داده در تضاد با روح ائتلاف ناتو بوده و با توافقی که ترکیه و آمریکا درباره سوریه در تاریخ 17 اکتبر به آن دست یافتند تناقض دارد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه در رای گیری قتل عام ارامنه از سوی دولت عثمانی در سال 1915 را به رسمیت شناخت. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با اکثریت آرا به قانونی رای داد که طی آن با اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه موافقت کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 524

به "واکنش آنکارا به قطعنامه های ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آنکارا به قطعنامه های ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید