پادتن کرونا تا یک سال در بدن فرد مبتلا باقی می ماند

به گزارش عکس پارسی، پزشکان می گویند سطح پادتن در بدن افراد با سن و شدت درگیر شدن با ویروس کرونا ارتباط داشته است و افراد افراد بالای 65 سال که بیماری کووید-19 سخت تری را تجربه کرده بودند از سطح پادتن بالاتری برخوردار بودند.

پادتن کرونا تا یک سال در بدن فرد مبتلا باقی می ماند

بر اساس یک پژوهش که به تازگی در آمریکا اجرا شده است، پادتن (آنتی بادی) کرونا تا یک سال پس از ابتلا به بیماری کووید-19 در بدن فرد باقی می ماند و قابل تشخیص است.

در تحقیق اجرا شده نمونه های خون 250 بیمار سابق کووید-19 مورد بررسی قرار گرفته است و پژوهشگران متوجه شده اند که بدن تمامی بیماران بستری شده قبلی و 95 درصد از بیمارانی که کار آن ها به بیمارستان نکشیده است، دارای پادتن کرونا بوده اند.

پزشکان می گویند سطح پادتن در بدن افراد با سن و شدت درگیر شدن با ویروس کرونا ارتباط داشته است و افراد افراد بالای 65 سال که بیماری کووید-19 سخت تری را تجربه کرده بودند از سطح پادتن بالاتری برخوردار بودند.

این درحالی است که یافته های تحقیق نشان می دهد افراد زیر 65 سال و مبتلا به گونه های خفیف تر بیماری که توانسته اند بدون نیاز به بیمارستان بهبود پیدا کنند، سطح پادتن پایین تر و متغیرتری داشته اند. پژوهشگران می گویند در افرادی که قبلا مبتلا به کووید-19 خفیف شده اند، واکسن محافظتی طولانی تر نسبت به پادتن طبیعی خود بدن ایجاد خواهد کرد.

در مطالعه اجرا شده از مجموع 250 فرد مبتلا، 58 نفر پیشتر در بیمارستان بستری شده بودند و 192 نفر نیز به دلیل علائم خفیف در خانه بهبود یافته بودند. نتایج تحقیق تازه در نشریه پزشکی مدرکسیو منتشر شده است.

پیشتر نتایج یک مطالعه بر سطح پادتن بیش از 30 هزار نفر از شهروندان کشور ایسلند نشان داده بود که سطح پادتن بیماری کووید-19 در بدن بیش از 90 درصد مبتلایان به ویروس کرونا پس از ابتلا افزایش یافته و تا چهار ماه پس از بهبود ثابت مانده است.

این در شرایطی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا (CDC) به افراد واکسینه شده هشدار داده که با وجود احتمال پایین ابتلای آن ها به بیماری کووید-19 باید احتیاط کنند چرا که می توانند بدون داشتن هیچ علائمی از ابتلای به ویروس ناقل آن به دیگر افراد باشند.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1595

به "پادتن کرونا تا یک سال در بدن فرد مبتلا باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادتن کرونا تا یک سال در بدن فرد مبتلا باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید