پاسخ شهردار تهران به دغدغه رانندگان تاکسی درباره پایین بودن نرخ کرایه ها

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران : حناچی درباره دغدغه بسیاری از رانندگان تاکسی مبنی بر چرایی پایین بودن قیمت کرایه ها توضیحاتی داد.

پاسخ شهردار تهران به دغدغه رانندگان تاکسی درباره پایین بودن نرخ کرایه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران درباره دغدغه رانندگان تاکسی در مورد پایین بودن نرخ کرایه ها اظهار کرد: این موضوع پردامنه ای است که یک طرف آن شهروندانی که از تاکسی استفاده می کنند و همواره از افزایش نرخ تاکسی ها شکایت دارند و در سمت دیگر هم رانندگان تاکسی هستند.

شهردار تهران ادامه داد: رانندگان زحمت کشی که طی روز در جای جای شهر به جابجایی مسافران مشغول هستند با تعرفه هایی که به صورت سالانه مشخص می شود، کار می کنند.

وی با اشاره به این تعرفه ها گفت: تعرفه هایی که رانندگان تاکسی از کم بودن آن ناراضی هستند معمولاً با زور و ضرب به تصویب می رسد؛ این تعرفه ها که توسط شورای شهر به تصویب می رسد با مخالفت تعزیرات و فرمانداری روبرو می شود.

حناچی ادامه داد: نهادهای مربوطه از افزایش قیمت تاکسی ها جلوگیری می کنند و ما وظیفه داریم بین مصرف کنندگان و سرویس دهندگان یعنی مسافران و رانندگان تاکسی تعادل ایجاد کنیم.

حناچی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و تورم اظهار کرد: در این شرایط درآمد مردم تحت تأثیر تورم کاهش یافته و هزینه ها هم افزایش پیدا کرده و به همین دلیل رانندگان تاکسی تقاضای افزایش قیمت دارند.

شهردار تهران شرح داد: تلاش می کنیم با استفاده از خرد جمعی و کسانی که با آرای مردم وظیفه تصمیم گیری در این موضوع را دارند به درستی موضوع را تعقیب کنیم تا زمانی که مصوبه توسط اعضا به تصویب رسید، از آن دفاع کنیم و به اجرا در بیاید.

حناچی با بیان اینکه می دانم شرایط ایده آل نیست، گفت: شرایط هم برای مسافران، هم رانندگان و هم برای ما که در این شرایط سخت شهر را اداره می کنیم، سخت است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1299

به "پاسخ شهردار تهران به دغدغه رانندگان تاکسی درباره پایین بودن نرخ کرایه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ شهردار تهران به دغدغه رانندگان تاکسی درباره پایین بودن نرخ کرایه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید