پاکستان به هواپیمای مودی اجازه گذر از حریم هوایی اش را نداد

به گزارش عکس پارسی، طبق اعلام دولت پاکستان به کمیساریای عالی هند در اسلام آباد، هواپیمای ویژه اِیر ایندیا وان که حامل نارندرا مودی خواهد بود، اجازه استفاده از حریم هوایی پاکستان را ندارد.

پاکستان به هواپیمای مودی اجازه گذر از حریم هوایی اش را نداد

به گزارش عکس پارسی به نقل از پایگاه خبری نیوز18، دولت پاکستان به تازگی با درخواست هند مبنی بر استفاده از حریم هوایی این کشور در سفر نارندرا مودی، نخست وزیر هند به آمریکا مخالفت کرد؛ دولت اسلام آباد وضعیت فعلی در کشمیر را دلیل این تصمیم عنوان کرده است.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، طی پیامی ویدئویی گفت کمیساریای عالی هند در اسلام آباد را از این تصمیم مطلع کرده اند.

این مقام خارجه می گوید: با توجه به وضعیت فعلی در کشمیر و رفتار و قساوت های هند در آن منطقه، تصمیم گرفته ایم اجازه استفاده از حریم هوایی مان را به نخست وزیر هند ندهیم.

مودی روز بیست و یکم سپتامبر به آمریکا سفر می کند تا به همراه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در مراسمی که برای هندیانِ زاده این کشور در شهر هوستون برگزار خواهد شد، شرکت کند. او همچنین روز بیست و هفتم همین ماه در مجمع عمومی سازمان ملل حضور خواهد داشت.

دولت هند در واکنش به این اقدام، ابراز تاسف از تصمیم پاکستان کرده است. راویش کومار، سخنگوی وزارت خارجه هند می گوید: ما درخصوص تصمیم پاکستان در ممانعت از سفرهای ویژه مقامات عالی برای دومین بار طی دو هفته، اظهار تاسف می کنیم.

پاکستان اوایل این ماه، اجازه سفر رام نات کوویند، رئیس جمهوری هند را از طریق حریم هوایی خود صادر نکرده بود.

دولت اسلام آباد پیش تر اقدام به تعلیق مراودات تجاری خود با هند کرده و سرویس قطار و اتوبوس به سوی این کشور را متوقف کرده است.

تنش میان این دو کشور همسایه پس از آن بالا گرفت که دولت هند در پنجم ماه اوت، ماده 370 قانون اساسی خود را منسوخ کرد و طی این اقدام، خودمختاری جامو و کشمیر ابطال و این منطقه به دو ناحیه فدرالی تحت حکمرانی هند درآمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 389

به "پاکستان به هواپیمای مودی اجازه گذر از حریم هوایی اش را نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان به هواپیمای مودی اجازه گذر از حریم هوایی اش را نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید