گفت وگوی سفیر ایران و معاون وزیر انرژی روسیه

به گزارش عکس پارسی، در دیدار سفیر ایران و معاون وزیر انرژی روسیه مقرر شد شانزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور در سپتامبر سال جاری به صورت حضوری و یا مجازی برگزار شود.

گفت وگوی سفیر ایران و معاون وزیر انرژی روسیه

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، آناتولی تیخانوف معاون وزیر انرژی و دبیر روس کمیسیون مشترک همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه دیروز (جمعه) 13 تیر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ملاقات و گفت وگو کرد.

در این ملاقات فرایند همکاری های دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این ملاقات نحوه برگزاری شانزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور در سپتامبر سال جاری مورد گفت وگو قرار گرفت و قرار شد این اجلاس در موعد مقرر به صورت حضوری و یا مجازی برگزار شود.

لازم به ذکر است، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه خرداد ماه سال جاری (1398) در ایران برگزار شد و شانزدهمین نشست قرار بود اوایل سال جاری شمسی در مسکو برگزار شود.

برگزاری کارگروه همکاری های انرژی دو کشور و اجرایی شدن چندین پروژه جدید در زمینه های کشاورزی، انرژی، حمل و نقل از دیگر توافقات در این ملاقات بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات، از حمایت های اخیر روسیه در مجامع سیاسی و بین المللی قدردانی کرد.

به گزارش فارس، روسیه اخیرا به قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی رای منفی داد.سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) اخیرا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کردند که با 25 رای مثبت در این شورا تصویب شد. کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس هم در واکنش به این اقدام اظهار داشت که اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به این قطعنامه اتخاذ می کند و مسئولیت و عواقب آن، بر عهده بانیانش خواهد بود

در این قطعنامه از ایران خواسته شده است به تعهدات خود در چارچوب ان.پی.تی و پروتکل الحاقی کاملا پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1056

به "گفت وگوی سفیر ایران و معاون وزیر انرژی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی سفیر ایران و معاون وزیر انرژی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید