52 دستگاه دولتی ایلام معاینه فنی موتورخانه دریافت کردند

به گزارش عکس پارسی، مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به طرح معاینه فنی موتورخانه های دستگاه های دولتی در استان گفت: سال جاری 52 دستگاه اجرایی معاینه فنی موتورخانه دریافت کردند.

52 دستگاه دولتی ایلام معاینه فنی موتورخانه دریافت کردند

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن رستوران با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش عکس پارسی به نقل از ایرنا، مهناز همتی اضافه نمود: معاینه فنی موتورخانه ها روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زودبازده برای عارضه یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش فراوری گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است.

وی اضافه نمود: این دستور العمل در قالب یک استاندارد ملی تدوین شده و براساس مصوبات قانونی برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرها، باید در درجه اول معاینه فنی موتورخانه دستگاه های اجرایی انجام گردد.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه در مهرماه سال گذشته این طرح شروع شده است، تاکید نمود: اعتبار انجام هر معاینه فنی 6 ماه است و دستگاه های اجرایی پس از اتمام تاریخ اعتبار، باید درخواست خود برای انجام مرحله دوم معاینه فنی را به یکی از شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد اعلام کند.

همتی گفت: یکی از دلایل انتشار آلاینده ها در شهرها، موتورخانه ها هستند که دلایل آن شامل تجهیزات نامناسب و ناایمن، عدم رعایت اصول صحیح نصب و اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداری نادرست، عدم بازرسی و نظارت دوره ای از موتورخانه ها است که با اجرای این طرح حجم زیادی از مسائل ناشی از آن برطرف می گردد.

وی اضافه نمود: با توجه به اهمیت اجرایی شدن معاینه فنی موتورخانه، اداره کل استاندارد ایلام به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیشنهاد داده است تا معاینه فنی موتورخانه ها به عنوان یک شاخص ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در محور مدیریت سبز قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 645

به "52 دستگاه دولتی ایلام معاینه فنی موتورخانه دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "52 دستگاه دولتی ایلام معاینه فنی موتورخانه دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید