شروع طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی

به گزارش عکس پارسی، پایانه حمل و نقل عمومی در ضلع جنوب میدان تجریش با هدف ساماندهی منظر شهری و اجرای طرح ساماندهی این میدان جمع آوری شد و حرکت اتوبوس ها به صورت گذری انجام می گردد.

شروع طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق گفت: طرح ساماندهی میدان تجریش به مدت یکسال توسط مشاورین، مورد مطالعه و آنالیز نهاده شد و اکنون اجرای آن شروع شده است.

او گفت: این پایانه به عنوان محل توقف اتوبوس ها یکی از مکان های آلوده نماینده هوای منطقه محسوب می شد حال با اجرای طرح های پیش رو به مکانی زیبا و امن برای زائرین مرقد مطهر امامزاده صالح (ع) و کسبه بازار تجریش و گردشگران منطقه تبدیل خواهد شد تا سیما و منظر شهری شمال تهران با ویژگی های جغرافیایی، معنوی و گردشگری آن هم راستا گردد.

وی گفت: این پایانه دارای 6 خط حمل و نقلی اتوبوس و مینی بوس بود که از نقاط مختلف شهر از جمله پایانه شهید دستواره، میادین راه آهن، درکه، جماران، شهرک قایم (عج)، اُزگل و... مسافرین را جا به جا می کرد که با حذف پایانه مرکزی، این وسایل حمل و نقلی به صورت گذری اقدام به سوار و پیاده کردن مسافرین می نمایند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، موسوی این اطمینان خاطر را به شهروندان و کسبه محل داد که این طرح می تواند در جهت برطرف معضلات شهری این محدوده نقش موثری داشته باشد و گره ترافیکی ورودی امامزاده صالح (ع) و بازار تجریش را برطرف کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1554

به "شروع طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید