مقالات گردشگری

طرح رییس موزه لوور برای حفظ آثار تاریخی جهان

رئیس موزه لوور فرانسه پس از حملات تروریستی در فرانسه، طرحی برای محافظت از آثار هنری و تاریخیِ در معرض تهدید در سراسر جهان ارائه داد.

9 فروردین 1399

حشمت مهاجرانی مدیر فنی تیم فوتبال ستارگان ایران شد

براساس برنامه ریزی های اجرا شده قرار است به زودی تیم ستارگان باشگاه اینترمیلان ایتالیا برای برگزاری دیدار با ستارگان فوتبال ایران به تهران سفر کند و در دیداری نمادین به میدان برود.

9 فروردین 1399

آموزش صنایع دستی به 440 نفر در کرمانشاه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار به تعداد 440 نفر در این شهرستان آموزش های صنایع دستی ارائه می گردد.

7 فروردین 1399

اتاوا برای بازگرداندن عناصر کانادایی داعش به کشور آماده می گردد

مقامات کانادایی اعلام کردند که این کشور باید برای بازگرداندن شهروندان خود که در سوریه و عراق به صفوف داعش پیوسته اند، آماده گردد.

6 فروردین 1399

ایروان ، پایتخت ارمنستان

اصلاً دیدن بازار ها در همه سفر های گردشگری لذت بخش است. گذشته از خرید سوغاتی شما با محصولات و صنایع دستی آن خطه آشنا می شوید و کلی بازار گردی و ویترین گردی هم به سفرتان اضافه خواهید کرد.

2 فروردین 1399

فرانسه به افسران ارتش پاکستان مدال افتخار داد

دولت فرانسه به افسران ارتش پاکستان که یک تبعه این کشور را نجات دادند مدال افتخار داد.

2 فروردین 1399

سطح فرودگاه های بین المللی با آسفالت های گرافنی ارتقا می یابد

یکی از تولیدکنندگان افزودنی گرافنی، استفاده آزمایشی از آسفالت های تقویت شده با گرافن در یک فرودگاه بین المللی در ایتالیا را شروع خواهد نمود.

28 اسفند 1398

کتاب که به چاپ می رسد، هیچ کس نمی خواهد نویسنده را ببیند

خبرنگاران : نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران گفت: نویسنده، راوی را به سختی پای کار می آورد، به او یاری می نماید که مطالب را بیاد بیاورد اما متاسفانه تا کتاب چاپ می گردد، هیچ کس نویسنده را نمی شناسد و نمی خواهد بشناسد.

26 اسفند 1398

روسیه برای سوخت گیری به هواپیمای آلمانی در مسکو اجازه نداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیلد آم زونتاگ، در پی افزایش نگرانی ها پس از شیوع ویروس کشنده کرونا در چین، روسیه به هواپیمای نظامی آلمانی که حامل 128 شهروند آلمانی بود، برای فرود در فرودگاه مسکو اجازه صادر نکرد.

22 اسفند 1398

رونمایی از اپلیکیشن بین المللی مدیریت محتوا و بازاریابی B2B مازندران در نمایشگاه تهران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از رونمایی اپلیکیشن بین المللی مدیریت محتوا و بازاریابی B2B در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران اطلاع داد.

20 اسفند 1398

تور کیش نوروز 99؛ عید سال جاری در پایتخت جشنواره های نوروزی

تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای سفر به مناطق مختلف گردشگری کشورمان است و مناطق جنوبی کشور، بخاطر شرایط آب و هوایی مناسب، بهترین گزینه برای تور نوروز 99 می باشند. در این میان تور کیش نوروز 99 به دلیل آب و هوای مطبوع جزیره کیش و برگزاری جشنواره های مختلف و...

19 اسفند 1398

نشست نمدمالی، هنری که باید از نو شناخت برگزار شد

نشست تخصصی آموزشی نمدمالی، هنری که باید از نو شناخت از سلسله نشست های هم اندیشی رویکردهای پژوهشی در هنرهای سنتی از سوی پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گشت.

17 اسفند 1398

خانه پاینده یزد ثبت ملی شد

محمدمهدی شرافت در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: خانه پاینده در یکی از محله های قدیمی و تاریخی یزد در خیابان امام خمینی (ره)، کوچه دروازه مالمیر واقع شده و با پیگیری های صورت گرفته، به ثبت ملی رسید.

16 اسفند 1398

نیازمند گفتمان واحد در حوزه گردشگری مشهد هستیم

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه گفتمان سازی امری ضروری در حوزه گردشگری به نظر می رسد، گفت: اکنون نیازمند گفتمان واحد در حوزه گردشگری مشهد هستیم.

14 اسفند 1398

خلیفه حفتر با آتش بس لیبی موافقت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، در شرایطی که مقامات برلین قرار است روز نوزدهم ژانویه میزبان کنفرانسی به رهبری سازمان ملل و حضور کشورهای مصر، روسیه، ایالات متحده، ترکیه و سایر کشورها پیرامون بحران لیبی باشند، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان گفت که...

14 اسفند 1398

لغو دوره های آموزشی و آزمون جامع دوره های گردشگری خوزستان

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: نظر به پیگیری های اجرا شده با وزارت میراث فرهنگی (در مورد ویروس کرونا) مبنی بر لغو برگزاری هرگونه گردهمایی و رویداد تا اطلاع ثانوی، دوره های آموزشی و آزمون جامع دوره های گردشگری خوزستان تا اطلاع...

13 اسفند 1398

آغاز دوباره بعضی از پروازهای شرکت هواپیمایی مصر به چین بعد از شیوع ویروس کرونا

شرکت هواپیمائی مصر دیروز(پنجشنبه) با صدور بیانه ای خاطرنشان کرد که بعضی پروازهایش به چین و بالعکس را از هفته آینده از سرمی گیرد.

11 اسفند 1398

روایتی از صف دراز متقاضیان ویزا مقابل سفارتخانه ها ، چرا می خواهند از ایران بروند؟

این روزها که تب مهاجرت بالا رفته، خبرنگاران سری به صف های چند سفارتخانه پرمتقاضی برای مهاجرت زده و از کسانی که عطای رفتن را بر ماندن درخانه پدری ترجیح داده اند به گفت وگو نشسته است.

8 اسفند 1398

بخشنامه محدودیت سفر در کشور ابلاغ شد، معاون گردشگری: فعالان گردشگری تعهدی برای سفرهای نوروزی ندهند، شرکت های خدمات مسافرتی مبلغ تورهای گردشگری را بدون جریمه مسترد می نمایند

خبرنگاران: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخشنامه ای به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان های کشور، سازو کار لغو احتمالی برنامه های سفر گردشگران را بیان کرد.

8 اسفند 1398

هشدار سفارت واشنگتن در مراکش به شهروندان آمریکایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، سفارت آمریکا در مراکش، با انتشار بیانیه ای به شهروندان آمریکایی مقیم این کشور هشدار داد

6 اسفند 1398
تعداد: (193)