فرهنگ و هنر

عزیمت مونسان به قشم برای گشایش نمایشگاه گردشگری،هتلداری و صنایع دستی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای گشایش نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی تهران را به مقصد قشم ترک کرد.

31 شهریور 1398

مرمت و نورپردازی بخشی از قلعه کوه قاین در خراسان جنوبی

از محل اعتبارات ملی، بخشی از قلعه کوه قاین در استان خراسان جنوبی مرمت و نورپردازی می گردد.

30 شهریور 1398

کارگاه توانمندسازی انجمن های میراث فرهنگی در شهر خلیل آباد خراسان رضوی برگزار گردید

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلیل آباد گفت: کارگاه توانمندسازی انجمن های میراث فرهنگی خلیل آباد ویژه دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش ششطراز و مرکزی شهرستان برگزار گردید.

30 شهریور 1398

پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با جدیت تمام در حال رصد فرونشست هاست

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس پیرو انتشار خبری با عنوان خطر موزه ای شدن تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد وجود دارد/ کشاورزی، کار دست میراث هخامنشیان داد در خبرگزاری ایلنا، توضیحاتی ارائه داد.

29 شهریور 1398

ردپای حمله مغول در شهر تاریخی بلقیس اسفراین

مدیر پایگاه شهر بلقیس اسفراین در خراسان شمالی با اشاره به کشفیاتی در شارستان گفت: یافته های باستان شناختی نشان می دهد که بخشی از ساختار با حمله مغولان تخریب و پس از آن تغییر کاربری داده و به یک فضای صنعتی (کوره های آهنگری و ساخت سفال) تبدیل شده است.

29 شهریور 1398

کوشش برای افزودن 2 اثر به جمع آثار جهانی یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از کوشش برای اضافه شدن دو کاروانسرای تاریخی استان به فهرست آثار جهانی یزد اطلاع داد.

28 شهریور 1398

برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و موتور سواری در شهرستان پردیس

مسابقات اتومبیلرانی و موتور سواری 18 و 21 بهمن ساعت 9 در روستای تماشا شهرستان پردیس برگزار می شود.

26 شهریور 1398

پیوند گردشگری و راه آهن اقدامی مؤثر در توزیع سفر

معاون گردشگری گفت: در پیوند دو حوزه گردشگری و راه آهن که دستاورد آن توسعه گردشگری داخلی و توزیع سفر در کشور به شمار می آید؛ باید از کارگزاران حرفه ای و متخصص حوزه گردشگری از جمله راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز رسمی از سوی سازمان میراث...

25 شهریور 1398

انتخاب ملات های مرمتی پایدار برای اجرا در محوطه جهانی پاسارگاد

با حضور کارشناسان و پژوهشگران پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی -تاریخی ، نحوه طراحی ، سنجش و اجرای ملات های مرمتی پایدار برای اجرا در محوطه جهانی پاسارگاد مورد آنالیز نهاده شد.

25 شهریور 1398

خانه های تاریخی اردکان با مشارکت بخش خصوصی احیاء می شود

مدیر پایگاه پژوهشی اردکان از پایش مداوم بافت تاریخی اردکان و نظارت جدی بر مرمت های اجرا شده در این بافت ارزشمند تاریخی خبر داد و گفت: در حال حاضر با نظارت دقیق پایگاه تعدادی از خانه های تاریخی با مشارکت بخش خصوصی درحال احیاء و مرمت هستند.

23 شهریور 1398

تمایل کشورهای مختلف برای برگزاری موزه دائمی در ایران، تحریم ها تأثیری در برگزاری رویدادهای فرهنگی نداشته است

نشست خبری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس، امروز سه شنبه 10 مهر با موضوع برگزاری و افتتاح این نمایشگاه در عصر امروز در محل موزه ملی ایران برگزار گردید.

22 شهریور 1398

رشد 15.93 درصدی سفر در نوروز98، ثبت بیش از 11 میلیون نفرشب اقامت در روزهای نخست تعطیلات

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در توییت خود از ثبت بیش از 11 میلیون نفرشب اقامت در روزهای آغازین تعطیلات نوروزی اطلاع داد.

22 شهریور 1398

نشست تخصصی میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل برگزار می شود

نشست تخصصی میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل با حضور اساتید، دانشگاهیان، اندیشمندان و فعالان این حوزه فردا در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.

21 شهریور 1398

آخرین وضعیت مرمت و بازسازی خانه استاد انتظامی ، جانمایی وسایل آقای بازیگر در خانه ای که موزه شد

شهردار منطقه یک تهران از سرانجام کار مرمت و بازسازی خانه استاد عزت الله انتظامی اطلاع داد.

17 شهریور 1398

اسراری از هواپیماها که تاکنون ناگفته باقی مانده!

حقایقی مخفی از هواپیماهاانسان ها برای صد سال یا بیشتر است که پرواز کردن را شناخته اند اما تعداد پروازهایی که امروزه در سراسر جهان انجام می شود شگفت آور است. بر اساس پورتال آماری به طور متوسط تعداد افرادی که در طول یک سال از هواپیما برای سفرهای خود استفاده...

13 شهریور 1398

چالش های همکاری با ژاله علو از نگاه یک بازیگر

شهیندخت نجف زاده ـ گوینده و بازیگر پیشکسوت رادیو نمایش که حدود 34 سال در عرصه نمایش های رادیویی فعالیت می نماید ـ کار کردن با ژاله علو را پر از رمز و راز وکشف و شهود دانست.

29 مرداد 1398

بهترین جاذبه های اصفهان همراه با توضیحات

جاذبه های اصفهاندیگر این مثال تبدیل به یک اصل درباره شهر تاریخی و دیدنی ما ایرانیان یعنی اصفهان شده است: اصفهون، نصف جهون! بله، اصفهان یا همان نصف جهان ما به قدری زیباست که هر کسی که از آن دیدن کرده، به لحاظ غنای تاریخی و زیبایی جاذبه های این شهر به قدری...

19 مرداد 1398

عجیب ترین خدمات برای حیوانات خانگی در ایران

روزنامه شهروند - پریسا اسلام زاده: فکر کنید گربه شما یک مدل معروف باشد و به صورت حرفه ای در صنعت تبلیغات فعالیت کند یا بخواهید با اسب تان یک عکس حرفه ای بگیرید. ممکن است احساس کنید حیوان خانگی تان احتیاج به جراحی زیبایی دارد یا می خواهید برایش جشن تولد...

13 مرداد 1398

چرا امیلیا کلارک دو بار تا نزدیکی مرگ پیش رفته است؟

وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: وقتی هنرپیشه ها را در قالب نقش های شخصیت های قوی و تاثیرگذار جهان های تخیلی مرتب می بینیم، خیلی وقت ها، هاله ای از فناناپذیری و سرسختی در پیرامون آن ها احساس می کنیم و باورمان نمی گردد که آن ها هم انسان های معمولی هستند و...

10 مرداد 1398

مراقبت از عزیزانمان با یاری هوش مصنوعی

خبرنگاران - سجاد جوهردلوری: هرچه به میانسالی نزدیکتر میشویم، واقعیتی ناخودآگاه در وجود ما رخنه میکند، واقعیت اهمیت دادن به بزرگترانمان. خواه این بزرگتر یکی از والدینمان باشد خواه یکی از اقوام و خواه همسر، واقعیت مذکور زندگی اکثریت افراد بازه سنی چهل...

10 مرداد 1398
تعداد: (40)