ثبت نام برای واحدهای جهش مسکن بزودی در سیستان و بلوچستان شروع می گردد

به گزارش عکس پارسی، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: ثبت نام ساخت واحدهای مسکونی تازه در قالب طرح جهش مسکن با اولویت اقشار کم عایدی بزودی با ابلاغ رسمی وزارت راه و شهرسازی در این استان شروع می گردد.

ثبت نام برای واحدهای جهش مسکن بزودی در سیستان و بلوچستان شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران، عطاء اله اکبری اضافه کرد: طرح جهش مسکن که بطور عمده دهک های یک تا چهار جامعه را در بر می گیرد به عنوان یکی از محوری ترین اولویت های دولت سیزدهم محسوب می گردد که مهمترین هدف آن برنامه ریزی برای فراوری یک میلیون مسکن در سال است.

وی اضافه کرد: نقش اصلی دولت در این زمینه تهیه مسکن به وسیله اختصاص زمین و ایجاد تسهیلات است که متقاضیان باید شرایط لازم را داشته باشند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: بعد از مصوبه قانونی جهش مسکن و ابلاغ آن، شناسایی اراضی مورد احتیاج به عنوان نخستین قدم در استان به وسیله این اداره کل شروع شد.

وی تاکید نمود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سیستان و بلوچستان اراضی مورد احتیاج برای ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش مسکن به وسیله شناسایی اراضی مازاد دستگاههای اجرایی، اراضی احتیاجمند تغییر کاربری در کمیسیون های ماده پنج، اراضی احتیاجمند الحاق به محدوده شهری و اراضی برای شهرک سازی تامین خواهد شد.

اکبری با بیان اینکه فرآیند ثبت نام طرح جهش مسکن بزودی با ابلاغ رسمی وزارت راه و شهرسازی شروع خواهد شد، ادامه داد: متقاضیان واجد شرایط در طرح جهش مسکن در استان باید در سامانه ای که به نام این طرح اعلام می گردد ثبت نام نمایند.

وی با بیان اینکه استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب تا به امروز، نداشتن مالکیت شخصی، متاهل بودن و حداقل پنج سال سکونت در شهری که تقاضا دارند از جمله شرایط واگذاری مسکن در طرح جهش مسکن است، اضافه کرد: ساخت واحدهای مسکونی تازه در این طرح به صورت تقاضا محور است و در صورت وجود متقاضی واحدهای مسکونی احداث می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1803

به "ثبت نام برای واحدهای جهش مسکن بزودی در سیستان و بلوچستان شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام برای واحدهای جهش مسکن بزودی در سیستان و بلوچستان شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید