دورخیز کشور ترکیه برای جذب میلیونی مسافران

به گزارش عکس پارسی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، دورخیز کشور ترکیه برای جذب میلیونی مسافران مشاهده می شود.

دورخیز کشور ترکیه برای جذب میلیونی مسافران

داستان چیست؟

جلال ابراهیمی اظهار کرد: ترکیه با هدف برطرف کردن نگرانی ها از شیوع کرونا در سفرهای خارجی، از سازمان جهانی مشاوران فرودگاه های جهان گواهی سلامت جدیدی اخذ کرد و با در نظر دریافت شرایط سختگیرانه و تضمین اصول بهداشتی، برای فرودگاه استانبول گواهی سلامت اخذ کرد.

به گفته وی، شرایط در سایر فرودگاه های این کشور نیز با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تغییر کرده و با ارائه شرایط جدید، در شهر آنتالیا تنها در یک روز 50 پرواز توریستی اجرا شده است.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به زیانی که شیوع ویروس کرونا در ماه های گذشته برای اقتصاد ترکیه ایجاد کرده، گفت: براساس آمارهایی که از عملکرد سال گذشته ارائه شده بود، از 153 کشور جهان، توریست به ترکیه می آمد اما امسال تنها آمار ورودی توریستان از 31 کشور خارجی ثبت شده است.

ابراهیمی افزود: با توجه به اینکه ترکیه اعلام آمادگی کرده که توریست های جدید را کشورهایی بپذیرد که در آنها شیوع کرونا بالاست، اینکه هنوز پروازها از سمت ایران متوقف باقی مانده جای تعجب دارد و باید با انجام مذاکرات دو جانبه، شرایط برای از سرگیری پروازها میان دو کشور فراهم شود.

به گفته وی، ترکیه از کشورهایی مانند روسیه و انگلستان که در آنها شیوع کرونا بالا بود مسافر می گیرد و از این رو فراهم کردن شرایط برای پذیرش مسافران ایرانی نباید چندان پیچیده باشد.

ابراهیمی با اشاره به رفت و آمد غیر توریستی ایرانیان به ترکیه گفت: متوقف شدن پروازهای مشترک، باعث شده بازرگانان، دانشجویان ایرانی و خانواده های آنها، برای رفت و آمد با مشکل روبرو شوند و وقتی ترکیه توانسته پروتکلهای بهداشتی برای جابجایی مسافران سایر کشورها را فراهم کند، برای ایرانی ها نیز شرایط پیچیده نخواهد بود.

پس از شیوع ویروس کرونا، پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه متوقف شده و هنوز زمان دقیق از سرگیری پروازها اعلام نشده است. ترکیه یکی از اصلی ترین مقاصد توریستی مسافران ایرانی بحساب می آید و در سالهای گذشته تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی در اقتصاد این کشور سرمایه گذارای کرده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1122

به "دورخیز کشور ترکیه برای جذب میلیونی مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز کشور ترکیه برای جذب میلیونی مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید