قبل از آنکه دیر گردد!

به گزارش عکس پارسی، اگر تست تمرکز انجام داده باشید وقتی روی نقطه قرمز مرکزی تمرکز کنید، چهار نقطه زرد در حاشیه محو می شوند. به محض اینکه تمرکزتان به هم بخورد نقطه های زرد دوباره پیدا می شوند.

قبل از آنکه دیر گردد!

این تصویر را تعمیم بدهید به کسب وکارتان، زمانی پیروز هستید که بر روی یک کسب وکار تمرکز کنید اما وقتی درگیر حاشیه های مسموم درون سازمانی و برون سازمانی می شوید، وقتی فراموش می کنید توییت زدن و حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت های صنفی حاشیه کسب وکار شماست. وقتی یادتان می رود که برای کار و پیروزیت باید با آدم های پیرامون تان ارتباط بگیرید نه آنکه وارد روابط عاطفی و پرحاشیه شوید.

هر پیشنهاد جذابی شما را وسوسه می نماید و با یک دست ده تا هندوانه برمی دارید و نه گفتن می گردد سخت ترین کار جهان و راحت می گویید آره ما انجام می دیم چه باحال این کارم اضافه می کنیم و… نقطه های زرد آنقدر زیاد می شوند که هدف اصلی فراموش می گردد.

برای امتحان، شیر آب را تنظیم کنید که قطره قطره آب چکانده گردد چند ماه بعد وقتی سر بزنید قطره آب سقف را شکافته است.

برای پیروزیت در کسب وکار روی یک کار، یک هدف و یک نقطه مرکزی تمرکز کنید؛ تمرکزی ممتد تا دایره های زردرنگ که چشم نواز و وسوسه نماینده و پوچ هستند، محو شوند.

اصل تمرکز در کنار کوشش مستمر، راز پیروزیت بسیاری در زندگی و کسب و کار است. وقتی روی یک نقطه تمرکز کنید، دایره های زردرنگ حاشیه ای محو می شوند. یکی از این دایره ها خانواده تان است، دایره دیگری پدر و مادر و عزیزترین آدم های زندگی تان که به مرور احساس می نمایند برای شما فقط یک چیز مهم است: کار یا هدفی که دنبال می کنید. باید در تمرکز مراقب باشید خانواده و مهمترین های آدم های زندگی تان را از حاشیه به متن و به نزدیکی کانون مرکزی منتقل کنید تا فراموش شان نکنید، تا محو نشوند.

کار بسیار سختی است اما یادمان باشد بزرگ ترین پیروزیت ها بدون خانواده و آدم های مهم زندگی مان، ارزش لذت بخشی ندارند؛ پیروزیت هست اما دلچسب نیست.

حرف آخر: عزم جدی در حذف حاشیه های زندگی، کسب و کار و تمرکز بر روی هدف اصلی؛ در کنار حفظ اعتدال و انتقال خانواده و آدم های مهم به کانون اصلی یکی از چالش های زندگی کارآفرینانه است که باید برای تحقق آن بیندیشیم و تمرین کنیم قبل از آنکه دیر گردد.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 21 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2082

به "قبل از آنکه دیر گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از آنکه دیر گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید