مقاله: یک گیاه آپارتمانی متفاوت: آرالیای دروغین

به گزارش عکس پارسی، آرالیای دروغین از طریق بذر، قلمه ساقه و قلمه برگ تکثیر می گردد. پس دستتان در انتخاب نوع تکثیر گیاه باز است.

مقاله: یک گیاه آپارتمانی متفاوت: آرالیای دروغین

آرالیای دروغین سرعت رشد زیادی ندارد و به تغذیه زیادی هم احتیاج ندارد، پس به احتمال زیاد گیاه یک سال درمیان احتیاج به تعویض گلدان پیدا می نماید. این گیاه در حالت بلوغ کامل خود به ارتفاعی در حدود 150 سانتی متر می رسد، اما گیاهانی که در درون خانه نگهداری می شوند به ندرت به این اندازه می رسند. بهترین زمان برای عوض کردن گلدان گیاه زمانی است که خاک گلدان تجزیه شده باشد و حالتی اسفنجی گرفته باشد. در این هنگام بدون اینکه گیاه را تقسیم بوته کنید (چرا که این کار به ریشه ها آسیب زیادی وارد می نماید) گیاه را به گلدانی یک سایز عظیم تر و با خاک تازه منتقل کنید.

خاکی با پایه پیت برای کاشت این گیاه مناسب است، اما حتما دقت کنید که دانه های پیت درشت باشند تا زهکشی خوبی در خاک به وجود آید. آرالیای دروغین خاک های اسفنج مانند را دوست ندارد.

آرالیای دروغین مکانی روشن را دوست دارد، اما حتما لازم نیست برای آن آفتاب مستقیم فراهم کنید. گیاهان مسن تر برگ هایی شیک و به رنگ قهوه ای دارند. رنگ برگ های گیاه بستگی به میزان نور دارد.

منبع مقاله: یک گیاه آپارتمانی متفاوت: آرالیای دروغین

انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1797

به "مقاله: یک گیاه آپارتمانی متفاوت: آرالیای دروغین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: یک گیاه آپارتمانی متفاوت: آرالیای دروغین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید