ChatGPT می تواند رؤیای ارتباط با درگذشتگان را به واقعیت نزدیک تر کند

به گزارش عکس پارسی، یکی از مدیران عامل شرکت های متاورسی می گوید انتشار ChatGPT و موفقیت آن احتمالاً باعث می گردد فرایند فراوری آواتارهای دیجیتالی واقع گرایانه برای افراد درگذشته سرعت بیشتری پیدا کند و این فناوری خیلی زودتر از انتظارها در دسترس قرار بگیرد.

ChatGPT می تواند رؤیای ارتباط با درگذشتگان را به واقعیت نزدیک تر کند

آرتور سیچوف، مدیرعامل Somnium Space که مشغول توسعه حالتی موسوم به Live Forever برای آواتارهای دیجیتالی در دنیاهای واقعیت مجازی است، در گفت وگو با سایت Vice گفت: هوش مصنوعی با سرعتی بسیار زیاد درحال پیشروی است. صادقانه بگویم، سرعت پیشروی آن بیشتر از چیزی است که انتظار داشتیم.

قابلیت Live Forever که این شرکت روی آن کار می نماید، حداقل روی کاغذ ساده است. Somnium Space از روی مجموعه ای از داده های شخصی، آواتار دیجیتالی شما را می سازد که تا ابد در دنیای متاورس زنده می ماند. به عبارت دیگر، با ساخت این آواتار می توانید مطمئن شوید که حتی پس از مرگ این امکان را برای بچه ها و بازماندگان خود فراهم می کنید تا بتوانند با نسخه دیجیتالی شما تعامل برقرار نمایند.

ChatGPT به جاودانه کردن افراد به صورت دیجیتالی یاری می نماید

سیچوف می گوید تا به امروز حدود پنج سال با عرضه Live Forever فاصله داشتیم، اما حالا به لطف هوش مصنوعی ChatGPT، این زمان بندی به دو سال یا کمتر رسیده است. این ابزار اجازه می دهد پروژه جاودانگی سریع تر پیاده سازی گردد. حتی خود ChatGPT نقشه ای را برای تلفیق خودش در دنیای دیجیتالی سیچوف ارائه نموده است.

مدیرعامل Somnium Space با یاری یک توسعه دهنده، این چت بات را روی یک آواتار دیجیتالی در متاورس پیاده سازی نموده است. آن ها باور دارند که تغییر زمان بندی پیاده سازی این پروژه به خاطر این است که متاورس محلی ایده آل برای مدل های زبانی بزرگ (LLM) ازجمله ChatGPT محسوب می گردد.

اگرچه هوش های مصنوعی موجود همچنان محدودیت هایی دارند و بدون شک نمی توانند ویژگی های خاص افراد را به راحتی تقلید نمایند، اما با توجه به پتانسیل های آن ها می توان انتظار داشت که در این زمینه هم پیشرفت های زیادی در راه باشد. ChatGPT از زمان عرضه تحول های زیادی را به وجود آورده و رکورد سریع ترین رشد یک برنامه در تاریخ را زده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2153

به "ChatGPT می تواند رؤیای ارتباط با درگذشتگان را به واقعیت نزدیک تر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ChatGPT می تواند رؤیای ارتباط با درگذشتگان را به واقعیت نزدیک تر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید