آزادی به قید ضمانت یکی از متهمان عربستانی پرونده جاسوسی توییتری در آمریکا

به گزارش عکس پارسی، قاضی آمریکایی در حالی که دو عربستانی متهم در پرونده جاسوسی توییتری برای عربستان در این کشور آزاد هستند، متهم دیگر این پرونده را که از کارمندان سابق توئیتر است، به قید ضمانت آزاد کرد.

آزادی به قید ضمانت یکی از متهمان عربستانی پرونده جاسوسی توییتری در آمریکا

به گزارش عکس پارسی آنلاین از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، بولا مکاندلیس، قاضی آمریکایی گفت که تصمیمش برای آزادی احمد ابو عمو، شهروند آمریکایی متهم به جاسوسی برای عربستان، در صورتی که دادستان های فدرال اعتراضی به این حکم نداشته باشند، ساعت چهار و نیم عصر اجرا خواهد شد.

کریس بلاک، وکیل مدافع ابوعمو اظهار کرد: اگر دادستان ها به این حکم قاضی اعتراض کنند، ابوعمو باید تا زمانی که قاضی در دادگاه منطقه درباره او حکم بدهد، در حبس بماند.

ابوعمو (41 ساله) جمعه در دومین جلسه رسیدگی به اتهامش مبنی بر جاسوسی برای عربستان، در دادگاه فدرال سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا حضور یافت.

او به همراه علی آل زباره (35 ساله)، دیگر شهروند عربستانی به جاسوسی برای عربستان و جمع آوری غیر قانونی اطلاعات شخصی کاربران منتقد عربستان در توییتر متهم است.

ابوعمو از اواخر 2014 تا ابتدای 2015 در حساب های کاربری متعددی با دریافت حداقل 300 هزار دلار بابت هر ساعت، اقدام به جاسوسی کرده است.

علی آل زباره در سال 2015 اطلاعاتی از دست کم 6000 کاربر به ویژه درباره عمر عبدالعزیز، مخالف عربستانی که خانواده اش به کانادا پناهنده شدند و چهره نزدیک به جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی که در سفارت این کشور در استانبول به قتل رسید، جمع آوری و ارائه کرد.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه گفت ابوعمو و آل زباره به جاسوسی برای عربستان متهم بوده و هر دو مزدوران یک کشور بیگانه هستند.

  • آمریکا، عربستان را به استخدام جاسوس در توئیتر متهم کرد

دیوید اندرسون، دادستان آمریکایی اظهار کرد: در شکایت کیفری که پنج شنبه مطرح شد، دو عربستانی به جستجو در سیستم های داخلی توییتر با هدف جمع آوری اطلاعات شخصی از مخالفان عربستانی و هزاران کاربر توییتری متهم شدند.

اندرسون اضافه نمود: قوانین آمریکا از شرکت های این کشور در برابر چنین نفوذ خارجی غیرقانونی حمایت می کند و هرگز اجازه نخواهیم داد از شرکت های آمریکایی و یا تکنولوژی سوءاستفاده شود.

معاون امنیت ملی دادستان آمریکا گفت: متهمان در آمریکا با نظارت و هدایت برخی از مسئولان آمریکایی فعالیت کرده و اطلاعات ویژه ای از کاربران توییتری مخالف سعودی جمع آوری کردند.

شخص سومی به نام احمد المطیری، شهروند 30 ساله عربستانی نیز متهم به این است که فرستاده ریاض برای کارمندان سابق توییتر است و گمان می رود او به آل زباره برای فرار از آمریکا در اواخر 2015 که آن هنگام، مدیریت توییتر برای اولین بار او را مورد بازخواست قرار داده بود، کمک کرده است.

طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این سه نفر در صورت تایید اتهاماتشان به 10 سال حبس و پرداخت جریمه نقدی 250 هزار دلار محکوم می شوند، برای ابوعمو علاوه بر اینها یک حکم حبس 20 ساله و جریمه نقدی 250 هزار دلار به اتهام از بین بردن مدارک و یا تغییر دادن و جعل آنها نیز صادر می شود.

اف. بی. آی عکس آل زباره، شهروند عربستانی و احمد المطیری، عربستانی را که واسطه مسئولان ریاض و کارمندان توئیتر بود، منتشر کرد. ابوعمو نیز متهم به جعل یک سند با هدف مانع تراشی در روند تحقیقات اف. بی. آی است.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان پنج شنبه در ریاض میزبان جینا هاسپل، رئیس سازمان سیا بود و با او درباره چند موضوع مهم گفت وگو کرد.

  • رئیس سیا در عربستان است
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 552

به "آزادی به قید ضمانت یکی از متهمان عربستانی پرونده جاسوسی توییتری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی به قید ضمانت یکی از متهمان عربستانی پرونده جاسوسی توییتری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید