آموزش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی های سامسونگ

به گزارش عکس پارسی، از زمان معرفی گلکسی اس 8 با دستیار صوتی بیکسبی، بسیاری از کاربران به دنبال راهی بودند تا بتوانند آن را غیرفعال نموده و فراموش نمایند کلیدی مجزا برای این منظور در گوشی وجود دارد. با عرضه سری اس 9 و نوت 9، صدای اعتراض کاربران بلندتر شد. اصرار سامسونگ به حضور بیکسبی در گلکسی ها به سری نوت و اس 10 نیز کشانده شد، در حالی که کاربران همچنان به وجود آن معترض بودند. از آن جایی که بیکسبی هنوز هم در گوشی های این شرکت وجود دارد، تصمیم گرفتیم آموزش غیرفعال کردن آن را به شما عزیزان آموزش دهیم.

آموزش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی های سامسونگ

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

بیکسبی دستیار صوتی نسبتا خوبی است. اگرچه نمی توان آن را با نمونه هایی نظیر گوگل اسیستنت و سیری مقایسه کرد اما به نظر می رسد اگر این فرصت به سامسونگ داده گردد، بتواند در مدت زمان کوتاهی قابلیت های خوبی به این دستیار صوتی اضافه کند. با این حال در نظر دریافت یک کلید مجزا برای آن کمی زیاده روی است. سامسونگ این کلید را در تعدادی از گوشی ها، درست در زیر کلید های کنترل صدا و دقیقا طرف مقابل کلید پاور تعبیه نموده.

در گوشی های کوچک که کار با یک دست با آن ها مشکل خاصی ندارد، شاید اشتباهی رخ ندهد، اما در گوشی هایی با نمایشگر عظیم، بسیاری مواقع کاربران تصادفا به جای کم و زیاد کردن صدا، کلید بیکسبی را فشار می دهند. خصوصا زمانی که می خواهند با دوبار فشردن سریع کلید پاور، دوربین را باز نمایند.

اگر از گوشی های سری اس و نوت 8، اس و نوت 9 و اس 10 استفاده می کنید، دستور العمل ها کمی متفاوت است چون برای این گوشی ها در کنار کلید پاور و کلید صدا، یک کلید اختصاصی بیکسبی نیز در نظر گرفته شده و به همین خاطر غیرفعال کردن دائمی بیکسبی کمی مشکل است. (اما راه چاره دارد).

اما اگر از گوشی های سری نوت 10، اس و نوت 20 استفاده می کنید و یا میان رده هایی با قابلیت مشابه در اختیار دارید، غیرفعال کردن این دستیار صوتی بسیار آسان تر خواهد بود. چرا که ادغام کلید پاور با بیکسبی یعنی اینکه می توانید بدون هیچگونه مسئله ای، نه تنها آن را غیرفعال کنید، بلکه همان کاربرد قبلی را به کلید پاور برگردانید.

 • مقایسه آیفون 12 پرو مکس با گلکسی نوت 20 اولترا

آموزش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی هایی با کلید اختصاصی

در بسیاری از گوشی های سامسونگ، بعد از اینکه بیکسبی به نسخه دوم به روزرسانی شد، امکان غیرفعال کردن دائمی آن از بین رفت. اگرچه سامسونگ آن را به قابلیت های بسیار زیادی مجهز کرد، منتها برای خیلی از کاربران، مقدور نیست با زبان انگلیسی یا غیر از فارسی، با بیکسبی گفت و گو نمایند. به همین خاطر به دنبال راهی برای غیرفعال کردن آن هستند.

سامسونگ به جای قرار دادن راهی برای غیرفعال کردن همیشگی بیکسبی، عملکرد کلید اختصاصی آن را به گونه ای تغییر داد که به جای یک بار کلیک، بتوان با دوبار کلیک هم آن را فعال کرد. بدین ترتیب با یک بار کلیک اشتباه، بیکسبی ظاهر نمی گردد و این می تواند بسیار بهتر از شرایط قبلی باشد.

به خاطر داشته باشید برای انجام این کار باید وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید. این حساب در فرایند راه اندازی گوشی باید ساخته گردد اما اگر این کار را انجام نداده اید باید در بخش حساب های کاربری، اقدام به ثبت نام کنید.

 • کلید بیکسبی را فشار دهید.
 • علامت ➡ را لمس نموده تا به صفحه ورود به حساب کاربری راهنمایی شوید.
 • در این صفحه باید اطلاعات حساب کاربری سامسونگ را وارد کنید و عبارت Sign in را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که حساب سامسونگ ندارید می توانید از همان صفحه به ثبت نام حسابی جدید اقدام کنید.
 • با شرایط و ضوابط موافقت کنید و به صفحه بعد بروید.
 • اگر پیامی با این مضمون که از حسگر اثرانگشت بهره ببرید ظاهر شد، آن را نادیده بگیرید. (Not Now).
 • روی علامت ➡ ضربه بزنید.
 • شرایط و ضوابط را بپذیرید و روی علامت ➡ ضربه بزنید.
 • اگر تمایل دارید می توانید به بیکسبی، صدای خود را آموزش دهید. روی علامت ➡ ضربه بزنید تا به مرحله نهایی وارد شوید.

اکنون که وارد حساب کاربری خود شده اید و بیکسبی نیز راه اندازی شده، می توانید فرایند غیرفعال کردن آن را شروع کنید.

پاک کردن بیکسبی از صفحه هوم

اولین اقدام برای غیرفعال کردن بیکسبی، پاک کردن صفحه مربوط به آن در منوی هوم گوشی است.

 • برای این کار باید روی بخش خالی نمایشگر ضربه زده و نگه دارید تا تنظیمات صفحه باز گردد.
 • با سوایپ به راست، صفحه مربوط به بیکسبی و علامت فعال/غیرفعال کردن به نمایش درمی آید.
 • روی این علامت ضربه بزنید تا بیکسبی در صفحه هوم غیرفعال گردد.

غیرفعال کردن کلید بیکسبی

حالا که بیکسبی از صفحه هوم پاک شده، باید به غیرفعال کردن کلید اختصاصی آن اقدام کنیم. البته نمی توان آن را به طور کامل غیرفعال کرد، منتها می توان با تنظیم دوبار کلیک برای باز شدن آن، تا حدودی از باز شدن ناخواسته آن با یک بار ضربه جلوگیری کرد.

 • برای این کار تنظیمات گوشی را باز کنید.
 • روی بخش Advanced Features کلیک کنید.
 • Bixby Key را انتخاب کنید.
 • گزینه Double Press to open Bixby را فعال کنید.

اکنون بیکسبی برای فعال شدن، احتیاج به دوبار کلیک خوردن کلید اختصاصی دارد که بسیار کم پیش می آید کاربر به اشتباه دوبار روی آن ضربه بزند. البته با یاری برنامه هایی نظیری bxActions، کاربر می تواند کلید بیکسبی را بیش از این هم شخصی سازی کند. منتها خوب است که خود سامسونگ هم راهی برای انجام این کار در نظر گرفته.

 • سامسونگ سه قابلیت جدید و بسیار کاربردی را به بیکسبی ویژن اضافه نمود

تغییر کاربرد کلید بیکسبی

اما اگر بخواهید کلید بیکسبی را برای کار دیگری تنظیم کنید، دو راه وجود دارد. یک، دانلود اپلیکیشن bxActions است که در بالا به آن اشاره شده. دوم، به وسیله تنظیمات خود گوشی. مثلا می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که هر برنامه ای را که بخواهید نظیر دوربین، دستیار صوتی گوگل و … را باز کند. فرایند انجام این کار بسیار آسان و بدون دردسر است.

 • تنظیمات گوشی را باز کنید.
 • روی بخش Advanced Features کلیک کنید.
 • Bixby Key را انتخاب کنید.
 • گزینه Double Press to open Bixby را انتخاب کنید.
 • روی Use single press ضربه بزنید تا منوی مربوط به آن باز گردد.
 • گزینه Open app را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده، هر برنامه ای را که می خواهید با فشردن کلید بیکسبی اجرا گردد، انتخاب کنید.

اکنون می توانید با دو بار ضربه زدن روی کلید بیکسبی، این دستیار صوتی را فعال کنید، یا با یک بار کلیک، هر برنامه ای را که انتخاب نموده اید باز کنید.

آموزش غیرفعال کردن بیکسبی ادغام شده با کلید پاور

در گوشی هایی که کلید بیکسبی با کلید پاور ادغام شده، فرایند غیرفعال کردن آن بسیار آسان و مهم تر از همه، همیشگی است. سامسونگ به خوبی متوجه اعتراض کاربران در سری های قبل شد و تصمیم گرفت در گوشی های جدید خود، کمی انعطاف نشان بدهد. اولین قدم مثبتی هم که سامسونگ در این راستا برداشت، حذف کردن کلید اختصاصی و ادغام آن با کلید پاور بود.

اما خوشبختانه در سری های جدید، نه احتیاجی به وارد شدن به حساب کاربری سامسونگ است، نه اینکه بعد از غیرفعال کردن بیکسبی، دوباره با آن تعامل خواهید داشت، چه عمدا و چه سهوا.

در گوشی های سری نوت 10، اس 20، نوت 20 و بعضی از گوشی های میان رده، بیکسبی به صورت اتوماتیک فعال است. بدین صورت که می توانید با ضربه زدن روی کلید پاور و نگه داشتن روی آن، فرامین صوتی خود را به آن اعلام کنید. همانطور که گفته شد، خوشبختانه برای غیرفعال کردن دائمی آن، روشی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • برای انجام این کار ابتدا نوار اعلانات را باز نموده و روی علامت پاور کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده، عبارت Side key settings را که در سرانجام مشاهده می کنید، انتخاب کنید.
 • در صفحه ی جدید، می توانید انتخاب کنید با دو بار ضربه زدن روی کلید پاور، گوشی چه واکنشی نشان دهد. همچنین می توانید معین کنید با نگه داشتن این کلید، مانند گذشته، منوی پاور گوشی ظاهر گردد.
 • اگر در بخش اول، روی گزینه Open app کلیک کنید، مانند آموزش نخست، صفحه ای برای انتخاب برنامه مورد نظر باز می گردد تا معین کنید با دوبار کلیک روی کلید پاور چه برنامه ای اجرا گردد.

همچنین در این گوشی ها نیز بیکسبی در صفحه هوم حضور دارد. برای غیرفعال کردن آن باید آموزش اول را بار دیگر انجام دهید. به این صورت که:

 • روی بخش خالی نمایشگر ضربه زده و نگه دارید تا تنظیمات صفحه باز گردد.
 • با سوایپ به راست، صفحه مربوط به بیکسبی و علامت فعال/غیرفعال کردن به نمایش درمی آید.
 • روی این علامت ضربه بزنید تا بیکسبی در صفحه هوم غیرفعال گردد.

حالا بیکسبی تحت هیچ شرایطی در گوشی اجرا نمی گردد. به طور کلی، مادامی که دستیار صوتی گوگل وجود داشته باشد، قطعا به بیکسبی احتیاجی نخواهید داشت. البته برای آن دسته از کاربرانی که نمی توانند با زبانی غیر از فارسی با این دستیارهای صوتی ارتباط برقرار نمایند، هیچ یک از آن ها کاربردی نیست. اما با پیشرفت های خوبی که بیکسبی به نسبت نسخه اولیه داشته، به نظر می رسد سامسونگ به این زودی ها از توسعه این دستیار صوتی هوشمند دست نمی کشد. هرچند بعید به نظر می رسد به این زودی ها شاهد هم سطح شدن آن با گوگل اسیستنت باشیم.

منبع: Android Central

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1238

به "آموزش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی های سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی های سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید