ابداع روش بی ضرر رنگ مو

به گزارش عکس پارسی، آن ها از محلول معمولی دوفامین با غلظت 5 میلی گرم در میلی لیتر و تشدید عمل آن با محلول 3 درصدی آمونیاک برای رنگ کردن مو ها استفاده کردند. در نتیجه نه فقط رنگ های سیاه و قهوه ای، بلکه قرمز و طلایی وابسته به دمای مختلف رنگ بدست آمد.

ابداع روش بی ضرر رنگ مو

شیمیدانان روشی را پیشنهاد می کنند که با کمک آن می توان مو ها را بدون آسیب رساندن به آن ها رنگ کرد. با کمک این روش می توان هر رنگ مویی را به رنگ قهوه ای تیره بدون استفاده از نمک فلزات سنگین و اکسیدکننده ها تغییر داد.

وقتی ملانین کم می شود، مو ها رنگشان سفید یا خاکستری می شود. نیمی از مو های بیشتر افراد تا سن 50 سالگی سفید می شود. در مصر باستان از حنا برای رنگ مو استفاده می کردند. اوایل قرن 20، اولین رنگ های مصنوعی اختراع شدند که البته برای سلامتی مو ها بی ضرر نیستند.

محققان سعی می کنند این مسأله را با کمک فناوری نانو حل کنند. محققان در صدد هستند امکانی برای احیای ملانین در ساختار مو پیدا کنند. محققان استفاده از ملانین بدون عوامل فلزی و اکسیدکننده های قوی را پیشنهاد کردند.

آن ها از محلول معمولی دوفامین با غلظت 5 میلی گرم در میلی لیتر و تشدید عمل آن با محلول 3 درصدی آمونیاک برای رنگ کردن مو ها استفاده کردند. در نتیجه نه فقط رنگ های سیاه و قهوه ای، بلکه قرمز و طلایی وابسته به دمای مختلف رنگ بدست آمد.

مو ها با این روش رنگ کردن، چند هفته رنگ جدید را حفظ کردند و محلول رنگ به داخل بافت مو نفوذ نکرد. بدین ترتیب با این روش رنگ کردن موها، ساختار و کیفیت مکانیکی آن بلاتغییر باقی ماند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 967

به "ابداع روش بی ضرر رنگ مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع روش بی ضرر رنگ مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید