اشکالات جدی در برنامه راستی آزمایی توئیتر شناسایی شد

به گزارش عکس پارسی، برنامه راستی آزمایی توئیتر به منظور شناسایی اخبار و مطالب دروغین و جعلی در این شبکه اجتماعی مسائل جدی داشته و معتبر و قابل استناد نیست.

اشکالات جدی در برنامه راستی آزمایی توئیتر شناسایی شد

بررسی های مؤسسه پوینتر نشان می دهد که برنامه راستی آزمایی بردواچ توئیتر به درستی مدیریت و سازمان دهی نشده و لذا نمی توان به یافته های آن در مورد معتبر بودن یا نبودن مطالب مختلف در توئیتر اعتماد کرد.

توئیتر از ماه قبل اجرای برنامه ای موسوم به بردواچ را آغاز کرد که با مشارکت نیروهای داوطلب ادامه یافته است. در قالب این برنامه این داوطلبان صحت پست های کاربران را کنترل کرده و برای اثبات درستی یا غلط بودن آنها لینک هایی را ارسال می کنند.

مؤسسه پوینتر حدود 2700 مطلب چک شده در قالب برنامه بردواچ را بررسی کرده و بر همین اساس کمتر از نیمی از مشارکت کنندگان در این برنامه از منابع و نقل قول هایی معتبر برای معین صحت یا عدم صحت پست های توئیتری بهره گرفته اند. همچنین بی طرفی لازم در برخی از اظهارنظرهای مشارکت کنندگان در بردواچ رعایت نشده است.

در حال حاضر حدود هزار نفر در برنامه بردواچ مشارکت کرده اند. این افراد می توانند توئیت هایی را که گمراه کننده و غیر معتبر تشخیص می دهند علامت بزنند و در این زمینه یادداشت نوشته و منبعی را برای اثبات ادعاهایشان ارائه دهند. این یادداشت ها در زیر توئیت مربوطه نمایش داده می شود و سایر کاربران بردواچ می توانند به آنها نمره بدهند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1449

به "اشکالات جدی در برنامه راستی آزمایی توئیتر شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشکالات جدی در برنامه راستی آزمایی توئیتر شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید