بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M1 در شیر خام گاوداری ها از سوی پژوهشگران دانشگاه ایلام آنالیز شد

به گزارش عکس پارسی، بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M1 در شیر خام گاوداری ها به منظور کنترل کیفیت شیر از سوی پژوهشگران دانشگاه ایلام آنالیز شد.

بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M1 در شیر خام گاوداری ها از سوی پژوهشگران دانشگاه ایلام آنالیز شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه عکس پارسی، طرح آنالیز بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M. 1 در شیر خام گاوداری های صنعتی، سنتی و مراکز جمع آوری و عرضه شیر در استان ایلام توسط پژوهشگران دانشگاه ایلام انجام شد و به عنوان یکی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور معرفی گردید.

بر این اساس، به منظور کنترل کیفیت شیر از نقطه نظر فیزیکوشیمیایی، میکروبیولوژی و سموم از جمله آفلاتوکسین M1 به جهت حفظ سلامت مصرف کنندگان و بهداشت عمومی، شیر خام گاوداری های صنعتی، سنتی و مراکز جمع آوری و عرضه شیر در سطح استان ایلام مورد آنالیز نهاده شد.

معین کردن شرایط سلامت و بهداشت شیر تولیدی استان با توجه به شمارش بار میکروبی، معین کردن شرایط آلودگی به آفلاتوکسین M1، آنالیز منابع احتمالی آلودگی و پیشنهاد راه چاره های مناسب برای اداره کل دامپزشکی جهت نظارت بر مراکز جمع آوری و گاوداری های صنعتی ایلام از دستاورد های ویژه این طرح برگزیده است.

استفاده از تکنیک های دقیق تر، ارزان تر و سریعتر مانند بیوسنسور ها برای تشخیص آفلاتوکسین M1 در شیر جهت جایگزین کردن با روش HPLC، جداسازی و شناسایی میکروارگانیسم ها و سویه های باکتریایی موجود در شیر، آنالیز میزان آفلاتوکسین M1 در فصول مختلف و مطالعه تأثیر فصل بر میزان آن از برنامه های آینده جهت توسعه طرح است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 753

به "بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M1 در شیر خام گاوداری ها از سوی پژوهشگران دانشگاه ایلام آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بار میکروبی و میزان آفلاتوکسین M1 در شیر خام گاوداری ها از سوی پژوهشگران دانشگاه ایلام آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید