بازداشت یکی از دزدان فرش ابریشمی میلیاردی در تهران

به گزارش عکس پارسی، سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری یک نفر از باند سه نفره سارقان سه تخته فرش ابریشمی 10 میلیارد ریالی خبر داد و گفت: دستگیری سایر متهمان در دستور کار قرار گرفته است.

بازداشت یکی از دزدان فرش ابریشمی میلیاردی در تهران

به گزارش ایسنا، سرهنگ ضرغام آذین سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران در این باره اظهار کرد: مدتی پیش یکی از شهروندان به کلانتری 139 مرزداران مراجعه و اظهار داشت که سه تخته فرش ابریشمی به ارزش 10 میلیارد ریال از او سرقت شده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل تیمی از ماموران کلانتری مرزداران به نشانی اعلام شده مراجعه کردند. در بررسی های پلیسی که از محل انجام شد نشانی از عامل یا عاملان این سرقت به دست نیامد.

وی گفت: گشت زنی های انتظامی در سطح حوزه سرکلانتری دوم برای شناسایی سارق یا سارقان افزایش یافت و همزمان نیز تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه چهارم آبان ماه ماموران کلانتری 134 شهرک قدس در گشت زنی هایی که انجام می دادند به راننده وسرنشین یک دستگاه خودروی سواری سمند سفید رنگ که پلاک خودرو شان را دستکاری کرده بودند، مظنون شدند.

وی با بیان اینکه دستور توقف خودرو صادر شد، گفت: ماموران کلانتری شهر قدس در بازرسی از داخل خودرو یک تخته فرش ابریشم بر روی صندلی عقب خودرو کشف کردند، اما سرنشین خودرو اظهار داشت که از وجود تخته فرش ابریشم داخل خودرو بی اطلاع است و برای دید و بازدید راننده در خودرو حضور دارد.

وی افزود: هر دو نفر به کلانتری انتقال یافتند که در اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات مشخص شد فرش کشف شده با فرش های اعلامی ازسوی کلانتری مرزداران مطابقت دارد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران گفت: راننده خودرو در بازجوئی های تکمیلی که صورت گرفت اظهار داشت که چند شب قبل این فرش رابه همدستی دو تن دیگر از خانه ای در محله مرزداران سرقت و فرش ها را بین خودشان تقسیم کردند. این فرش هم سهم او بوده و با یک مالخر قرار داشته تا فرش را به او بفروشد، اما قبل از دیدارش با مالخر دستگیر شده است.

وی افزود: با اخذ دستور قضائی و دعوت مال باخته، مالکیت مال با ارئه فاکتور خرید، احراز شد و تخته فرش کشف شده به اوتحویل داده شد.

به گفته وی، دستگیری هر دو متهم و کشف جرائم احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1229

به "بازداشت یکی از دزدان فرش ابریشمی میلیاردی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یکی از دزدان فرش ابریشمی میلیاردی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید