تور ارزان روسیه: با تور مجازی از حلقه طلایی روسیه بازدید کنید

به گزارش عکس پارسی، حلقه طلایی روسیه، عنوانی است که گردشگران به شهرهای تاریخی شمال شرق مسکو داده اند؛ چراکه جاذبه های تاریخی آن حیرت آدمی را بر می انگیزد.

تور ارزان روسیه: با تور مجازی از حلقه طلایی روسیه بازدید کنید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

هشت شهر در شمال شرقی مسکو واقع شده اند که در تورهای گردشگری به آن ها حلقه طلایی مسکو می گویند. سرگییف پوساد، پرسلاول زالسکیی، روستوف کبیر، یاروسلاول، کاستروما، سوزدال، ولادیمیر و ایوانوفو، این هشت شهر را شامل می گردد. هرکدام از این شهرها آبستن وقایع تاریخی فراوانی بوده و جاذبه هایی حیرت انگیز از آن دوران به یادگار برده است که نه تنها در روسیه، بلکه در سراسر دنیا نظیر ندارند. با ما همراه شوید تا از دریچه تور مجازی به بازدید از حلقه طلایی روسیه بپردازیم و در تاریخ پر فرازونشیب آن غوطه ور شویم.

نمای شهری سرگییف پوساد (Sergiev Posad) در حلقه طلایی روسیه می تواند چندین فصل از تاریخ روسیه را توصیف کند. از دوران حمله مغول به روسیه کهن تا به امروز، حوادث و افسانه هایی وجود داشته که با نام این شهر گره خورده اند. صومعه سرگیف پوساد یا Trinity Lavra St. Sergius، یکی از بزرگ ترین صومعه ها و مراکز روشنگری مذهبی روسیه است و کلیسای ارتدوکس اصلی این کشور نیز شناخته می گردد. صومعه بزرگ سرگییف پوساد همانند گذشته از اهمیت فراوانی برخوردار است و از جاهای تماشای روسیه به شمار می آید.

پرسلاول زالسکی (Pereslavl-Zalessky) در قرن سیزدهم، مرکز بالقوه شمال شرقی روسیه تلقی می شد. کلیسای تغییر شکل یافته پرسلاول کرملین که بین سال های 1152 تا 1157 بنا شد، تنهای کلیسای کهن سفید و سنگی روسیه محسوب می گردد که هنوز پابرجا است. چهار صومعه از 6 صومعه واقع شده در این شهر هنوز مشغول به فعالیت اند و 9 کلیسا نیز در این شهر وجود دارد.

روستوف (Rostov) شهری است که لقب کبیر (Veliky) را به حق از آن خود نموده است. روستوف برای سال ها به عنوان مرکز مذهبی اصلی در روسیه شناخته می شد. مرکز این شهر که به کرملین روستوف معروفیت دارد، مطابق توصیف های کتاب مقدس ساخته شده است. مجموعه ای از معماری شگفت انگیز که به باغ بهشت معروفیت دارد و با برج های گنبدی و دیوارهای مستحکم احاطه شده است.

در منطقه غربی روستوف و در ساحل دریاچه نرو، صومعه یعقوب نبی بنا شده است که بع سبک های مختلف کلاسیک، باروک و شبه گوتیگ تجلی می یابد. نقطه عطف شهر روستوف، ساخت وسازهای سنگی و چوبی آن است که قدمت آن ها به قرن 18 تا 20 می رسد.

یاروسلاول (Yaroslavl) یکی از نخستین شهرهایی است که در سواحل رود ولگا واقع شده است . اولین سنگ بنای این شهر در سال 1071 گداشته شده است و اکنون، 140 معماری خیره نماینده در مرکز تاریخی آن به چشم می خورد. علاوه بر صومعه ها و کلیساهای متعدد، بعضی ساختمان های مسکونی و قدیمی شهر نیز توجه گردشگران را جلب می نماید. مرکز تاریخی یاروسلاول به علت اصلاحات شهرسازی که در زمان امپراتوری کاترین کبیر در سال 1763 رخ داد، در لیست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است.

از مهم ترین جاهای تماشای کوستروما (Kostroma) می توان به صومعه تثلیث ایپاتیفسکی و صومعه تئوفانی اشاره نمود که بین قرن های 14 و 15 میلادی احداث شده اند. کوستروما نیز همانند یاروسلاول، بخشی از پروژه بزرگ شهرسازی کاترین کبیر بوده و اکنون بافت تاریخی آن به خوبی حفظ شده است. بافت نو این شهر نیز شکوه معماری مدرن روسیه را به نمایش می گذارد.

ویژگی منحصربه فرد شهر سوزدلال (Suzdal)، وجود کلیسا های متعدد در بافت شهری است. تا جایی که در یکی از میدان های اصلی شهر، 6 عبادتگاه مسیحی وجود دارد. ده ها کلیساهای جامع در شهر تاریخی سوزدال به وجود آمده اند. این شهر در کنار سایر بناهای تاریخی خود، پنج صومعه مهم نیز دارد که قدمت آن ها به سده های 18 تا 19 میلادی برمی گردد. آسیاب های بادی، خانه های مسکونی قدیمی و معماری های باشکوه دیگر، شهر سوزدال را به نوعی موزه وسیع در فضای باز تبدیل نموده است. به علت حفظ منظره تاریخی شهر، از مرتفع سازی در سوزدال جلوگیری می گردد.

بخش عمده تاریخ شهر ولادیمیر (Vladimir)، با زندگی یکی از نجیب زادگان این شهر یعنی ولادیمیر مونماخ در سده یازدهم میلادی گره خورده است. در آن موقع و پیش از حمله مغول، دروازه طلایی مشهور ولادیمیر، کلیسای جامع سنت دیمیتروس، بنای مشهور سفید و سنگی و بسیاری از معماری های برجسته دیگر به وجود آمد. علاوه بر تعداد بسیاری از کلیساهای جامع و بزرگ، 239 ساختمان تاریخی دیگر در این شهر وجود دارد که دولت روسیه از آن ها حفاظت می نماید. قدمت تمام این سازه ها به قرن 18 و 19 می رسد.

ایوانوفو (Ivanovo) نیز یکی دیگر از شهرهای کهن روسیه است که در حلقه طلایی مسکو به چشم می خورد، پیش از هر چیز، این شهر به خاطر روح انقلابی، تئاتر ها، مراکز آموزشی و بخش های صنعتی معروفیت دارد. از ایوانوفو به عنوان مرکز نساجی روسیه یاد می گردد و آن را با شهر منچستر انگلستان مقایسه می نمایند. با وجود اینکه تعداد کلیساهای ایوانوفو بسیار کمتر هفت شهر دیگر حلقه طلایی روسیه است، به علت شهرسازی منحصربه فرد و بناهای تاریخی خود از اهمیت زیادی برخوردار است. از شما دعوت می کنیم تا با استفاده از پنجره ای که در آغازه این مطلب تعبیه شده است، از شگفتی های کشور روسیه در حلقه طلایی آن تماشا کنید. خبرنگاران روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1940

به "تور ارزان روسیه: با تور مجازی از حلقه طلایی روسیه بازدید کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: با تور مجازی از حلقه طلایی روسیه بازدید کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید