بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ کارآفرینانه در یک خاتمه نامه

به گزارش عکس پارسی، نتایج یک پژوهش نشان می دهد که بین ابعاد و شاخص های فرهنگ کارآفرینانه، یادگیری سازمانی و گرایش کارآفرینانه رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد.

بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ کارآفرینانه در یک خاتمه نامه

به گزارش عکس پارسی، یاسمن یزدان پناه دانشجوی کارشناسی ارشد کارآفرینی فرهنگی در دانشگاه هنر اصفهان به بررسی رابطه فرهنگ کارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش کارآفرینانه (مورد مطالعه: شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان) پرداخت.

این پژوهش به بررسی رابطه فرهنگ کارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش کارآفرینانه در شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان در سال 1396-1397 پرداخته است.

هدف از انجام این پژوهش بررسی فرهنگ کارآفرینانه شرکت های دانش بنیان، یادگیری سازمانی و گرایش کارآفرینی کارکنان و در نهایت معین رابطه فرهنگ کارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش کارآفرینانه در شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان است.

این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر روش گرد آوری داده ها از نوع توصیفی- همبستگی است.

در این پژوهش تعداد 481 شرکت دانش بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان انتخاب و مطالعه بر رروی آنها انجام شد. راهبرد نمونه گیری از نوع تصادفی - ساده انتخاب شد که با استفاده از فرمول کوکران 91 شرکت به عنوان حجم نمونه برای بررسی انتخاب شدند و برای اطمینان بیشتر 100 شرکت مورد مطالعه قرار گرفت.

یافته های حاصل از این تحقیق نشان داد که بین ابعاد و شاخص های فرهنگ کارآفرینانه، یادگیری سازمانی و گرایش کارآفرینانه رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد. بنابراین تمام فرضیه های پژوهش تأیید شده و مدل نهایی پژوهش ارائه شده است.

به گزارش عکس پارسی، این انتها نامه با راهنمایی محمد تقی طغرایی در دانشگاه هنر اصفهان دفاع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 215

به "بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ کارآفرینانه در یک خاتمه نامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ کارآفرینانه در یک خاتمه نامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید