جزیره هاوایی و همه ماجراجویی های آن

به گزارش عکس پارسی، وقتی در مقابل زمینی به وسعت جزیره هاوایی قرار دارید (که بزرگ ترین جزیره ایالات متحده است) باید برای ماجراجویی های هیجان انگیز و خوشگذرانی در هاوایی آماده شوید. از تماشای نهنگ ها تا اکتشاف آتشفشان های فعال، به هر سمتی که سر بچرخانید هیجان را خواهید یافت. فقط باید بدانید که چطور از این موقعیت برترین استفاده را بکنید. هیچ ماموریت ساده ای در جزیره ای که 14 نوع منطقه آب و هوایی را در خود جایی داده است، وجود ندارد. به همین علت است که ما یک هدایت مفید از جاذبه های گردشگری هاوایی و تفریحاتی که نباید از دستشان بدهید گردآوری نموده ایم.

جزیره هاوایی و همه ماجراجویی های آن

جاذبه های گردشگری هاوایی: کمرون بروکس

چه جایی از بالای ابرها برای تماشای وسعت جزیره هاوایی مناسب تر است؟ در کنار فرودگاه بین المللی کنا، شرکت هلیکوپتر های Paradise یک تور دو و نیم ساعته در هنگام غروب با چشم انداز ای از تقریبا جاذبه های گردشگری هاوایی به شما ارائه می دهد. از لحظه ای که پرواز را آغاز می کنید چشم انداز ها را یکی بعد از دیگری می بینید. منظره ها از کنا و سواحل کوهالا آغاز می شوند. سپس به گوشه دوردست کوهستان کوهالا سفر می کنید تا دره های غیر قابل دسترسی را تماشا کنید که آبشار ها به درونشان می ریزند (منظره ها زیادی است که امکان ذکر همه آن ها در اینجا وجود ندارد) و سپس در جنوب به تماشای مائونالوآی بیکران، بزرگترین آتشفشان جهان می روید.

هنگامی که فکر می کنید همه زیبایی های جزیره هاوایی را دیده اید، خورشید آغاز به غروب می نماید و آسمان به رنگ سایه هایی از زرد و نارنجی و قرمز و حتی ارغوانی در می آید. به پایین نگاه کنید و درخشش گدازه های آتشفشانی داغ و مذاب را در افق ببینید. دیگر منظره های که می توانید از بالا ببینید ساحل شن سیاه پونالو، ساحل شن سبز پاپاکولیا و خلیج کیالاکه کوآ هستند. تور ها روز های دوشنبه، چهار شنبه، پنج شنبه و یک شنبه برگزار می شوند و هزینه شان 639 دلار به ازای هر نفر است.

خوشگذرانی در هاوایی: در ساحل شن سیاه جزیره گردش کنید!

ساحل های با شن های سفید معمولی را فراموش کنید (هرچند جزیره هاوایی تعدادی ساحل شن سفید فوق العاده دارد). در جزیره هاوایی ساحل هایی با شن سیاه را نیز می توانید پیدا کنید. یکی از این ها ساحل چشم نواز پونالو در شمال است. این ساحل تیره کریستال مانند از سنگ باسالت ساخته شده است و زمانی که گدازه های آتشفشانی وارد ساحل می شوند، این سنگ های سیاه را تشکیل می دهند. این گدازه ها بعد از سرد شدن تکه تکه می شوند و ساحل زیبایی را پدید می آورند. ساحل که در میان دو شهر پاهالا و ناآله هو در کااو قرار گرفته است، به سادگی در دسترس است. سیاه بودن و دسترسی آسان آن باعث شده است که این ساحل مورد علاقه مردم بومی و جهانگرد ها باشد. منطقه ها مناسب برای پیک نیک، با امکاناتی از جمله سرویس های بهداشتی و حمام و حتی امکانات چادر زدن، شما را به اقامت در اینجا دعوت می نمایند. اما حتی فکرش را هم نکنید که یک بطری از این شن ها پر کنید و به عنوان یادگاری به خانه تان ببرید، این کار به شدت ممنوع شده است و شما فقط باید در همان لحظه در پونالو از آن لذت ببرید.

خوشگذرانی در هاوایی: یک لوله تنفسی و یک عینک گیر بیاورید!

مشخصا یکی از جاذبه های گردشگری هاوایی غواصی است. در هر جایی که می توانید یک لوله هوا کش و یک عینک پیدا کنید و به زیر آب بروید. جهانی زیر آب جزایر هاوایی واقعا بهشتی منحصر به فرد است. فروشگاه وسایل غواصی Fair wind یک دست لوله تنفسی را برای 4.5 ساعت به مبلغ تنها 145 دلار(هزینه برای بزرگسالان به همراه مالیات) به شما ارائه می دهد. پس از خرید، تنها پوشیدن وسایل شنا میزانی زمان گیر است. پس از آن شما می توانید جهانی شگفت انگیزی را کشف کنید.

بعد از حرکت کردن از خلیج کیوهو در ساعت 9 صبح، مهمانان به صرف صبحانه شامل تخم مرغ داغ، نان شیرینی کروسانت، ماست، گرانولا و البته قهوه کنا دعوت می شوند. زمانی که سیر شدید آماده اکتشاف خلیج تاریخی خروشان کیالاکه کوآ هستید. این خلیج به علت گونه های کمیاب و متنوع زیستی اش، منطقه حفاظت شده دریایی است.

علاوه بر دستورالعمل های راهنماهای حرفه ای غواصی، می توانید همه چیز را به لوله هوا و ابزارهای غواصی بسپارید و وارد سرسره های آبی 15 فوتی شوید. با توجه به زمانی که دارید در مکان های تاریخی جزیره نیز گردش کنید. علاوه بر مکان هایی مانند سکوی آخرین نبرد در میدان جنگ کوامو و سرسره Royal هلوا (که از ارتفاع اصلی 4000 فوتی آن 1290 متر به جای مانده است)، می توانید محلی را ببینید که کاپیتان و دریانورد بزرگ جیمز کوک آخرین نفسش را کشید. کوک انگلیسی که به علت دریانوری هایش در آب های ناشناخته از اروپا تا استرالیا، نیوزیلند و جزایر هاوایی معروف است در سال 1779 در حال کوشش برای بازسازی یک قایق (یکی از هنر های دست دریا نوردان) در خلیج کیالاکه کوآ کشته شد.

شرکت Fair Wind به خوبی می داند که گذراندن زمان زیادی در اعماق دریا شما را گرسنه می نماید. غذای ارائه شده کبابی است از برترین گوشت گوساله محلی به علاوه هات داگ، برگرهای گیاهی، سالاد پاستا، میوه، چیپس و کلوچه و انواع نوشیدنی های لذت بخش. به علاوه یک کافی شاپ با هزینه شخصی در ساعات پایانی گردش برای آرامش دادن به شما، دایر است.

خوشگذرانی در هاوایی: از با شکوه ترین آبشار های جزیره با طناب پایین بیاید!

آبشارهای این جزیره نیز یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری هاوایی هستند. چرا آبشار های معروف هاوایی را از دور تماشا کنید در حالی که می توانید یک جلیقه و کلاه ایمنی بپوشید و میزانی طناب بردارید و مستقیم به دل آبشارها فرو بروید؟ یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی هایی که می توانید داشته باشید پایین آمدن از آبشار با طناب است و این قطعا چیزی است که نمی خواهید از دستش بدهید. در هاکالو تجربه ورود به آبشار و رودخانه اومااوما به شما اجازه می دهد که 250 فوت درون دره هونوهینا فرود بیایید. این فرود کاملا امن است. در طول تور سه و نیم ساعته (که هر دوشنبه تا آدینه در ساعت 10:30 صبح برگزار می گردد) شما کاملا با لباس ضد آب و دیگر کابل ها و سایل مورد احتیاج برای پرش با طناب تجهیز می شوید. زمانی که وارد جریان اومااوما شوید شانس این را دارید که در حوضچه پشت سد ساخته شده در سال 1910 غوطه ور شوید و به علاوه نگاهی به سرسره و حوضچه سنگی طبیعی بیندازید. با یک پیاده روی 20 دقیقه ای به سمت جنوب هیلو می توانید از دیگر آبشار معروف هاوایی پایین بیایید. شرکت ماجراجویی های کولانیاپیا تجربه پایین آمدن مشابهی از آبشار های کولانیاپیا را به شما پیشنهاد می دهد. این برنامه در هفت روز هفته، چه بارانی چه آفتابی برگزار می گردد مگر اینکه وضع هوا خطرناک باشد. هزینه این سرگرمی با فرودی 120 فوتی به همراه استاد دارای گواهی، دیوید بلک که چهل سال تجربه دره نوردی دارد، فقط 199 دلار است. بلک تجربه سقوط با طناب را به طور خاص برای شرکت کولانیاپیا توسعه داد، با این اطمینان که هیچ جای دیگری نمی توانید چنین احساس وجد و هیجان فوق العاده ای را پیدا کنید.

خوشگذرانی در هاوایی: مانند یاغی ها، یک موتور چهارچرخه ATV اجاره کنید!

هیچ راه بهتری برای تماشا دره وای پیو، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هاوایی، جز سواری با موتور چهار چرخه ATV وجود ندارد. ازحرفه ای ها در شرکت Ride the Rim که موتور های چهار چرخه را برای سواری در منطقه هفت روز هفته اجاره می دهند، یاری بخواهید. دره وای پیو در منطقه هاماکوا قرار گرفته است و در هزاران سال گذشته بیشتر از 50 نسل از مردم جزیره هاوایی شامل تعدادی از پادشاهان در آن زندگی نموده اند. زمانی که آماده شدید تا یک کلاه ایمنی بپوشید و پاهایتان را روی پدال گاز بگذارید (سوار بر موتور Honda Rancher 400s و 420s) راهنما ها مسیر امن را نشانتان می دهند و روش رانندگی را به شما می آموزند. بعد از آن باید سوار بر موتور های خود، پنج مایل به اعماق دره سواری کنید، جایی که از نوشیدنی های خنک لذت خواهید برد. به داستان های راهنمایانتان گوش دهید و برای شنا به زیر یک آبشار دنج بروید. پوشیدن لباس های مخصوص ماجراجویی را به شما توصیه می کنیم به این معنا که شلوار بلند و کفش های جلو بسته مطمئن بپوشید. توصیه ما چیست؟ یک دوربین عکاسی هم با خود بیاورید. این صخره های 2000 فوتی تضمین می نمایند که بتوانید تعداد زیادی فالور نو در هر اکانت از هر کدام از شبکه های اجتماعی تان پیدا کنید.

خوشگذرانی در هاوایی: یک شیرجه شبانه بزنید!

آنچه که مسلم است، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هاوایی، شنا کردن در آب های این جزیره است. مطمئنا در هر ساعتی از شبانه روز می توانید خود را در آب های زلال جزیره هاوایی فرو ببرید، اما نکته ای جادویی در خصوص شیرجه شبانه وجود دارد. هنگامی که نور ماه از سطح آب بازتاب می گردد و همه موجودات سبزی برای بازی بیرون می آیند، چشم انداز های فوق العاده ای ایجاد می شوند. شرکت Big Island Divers با یکی از تور های شبانه اش به شما نشان می دهد کنا در تاریکی چگونه به نظر می آید. به عنوان مثال سفر Manta Night Dive را انتخاب کنید. این کشتی سواری بعد از غروب خورشید تنها 125 دلار هزینه برای شما دارد. هرچند اگر واقعا می خواهید با سفره ماهی های با عرض 20 فوت روبه رو شوید، به یک گواهی شیرجه در آب های آزاد برای غواصی و همراهی غواصان راهنمای شرکت Big Island Divers احتیاج دارید. استفاده از لوله تنفسی نیز در شیرجه شبانه Manta مجاز است. شیرجه های شبانه پیشرفته تر مانند Twilight Reef + Manta 2 Tank Dive و Manta + Blackwater Dive نیز وجود دارند که می توانید موجودات زنده اعماق دریا را که از کف آن بیرون آمده اند تا روی آب غذا پیدا نمایند را ببینید، این سفر برای این موجودات بزرگترین مهاجرت شبانه جهان است. اگر فکر می کنید سفره ماهی ها ترسناک اند، پس حتما باید این موجودات مهربان غول پیکر را از نزدیک ببینید.

خوشگذرانی در هاوایی: در مزارع مشهور قهوه کنا گردش کنید و حتما آن را امتحان کنید!

اگر در هنگام گردش در جاذبه های گردشگری هاوایی احساس خستگی کردید، نترسید: جزیره هاوایی به مزارع قهوه بی حد و حصرش شناخته شده است که این یعنی کافئین زیادی برای سرحال آوردن شما وجود دارد. تنها در کنا بیش از 880 مزرعه که مساحتی حدود 3800 هکتار دارند، وجود دارد و این یعنی یک ششم کنا به پرورش قهوه اختصاص داده شده است، که برای ما بسیار هم عالی است. اما کافی نیست که تنها یک فنجان کوچک از قهوه عالی را هنگام حضورتان در آن جا بنوشید. در ساختمان هایی مانند مزارع خروس و مزرعه تاریخ زنده قهوه کنا می توانید ببینید که چطور قهوه صبحانه تان بعد از بیدار شدنتان با صدای ساعت آماده می گردد. در خروس قدیمی ترین مزرعه قهوه ارگانیک در کنا، تاریخ سرزمین را می آموزید، مسیر ورودی به مزرعه با مساحت 6 هکتار را می بینید و حتی می توانید به دستگاه های بو دادن قهوه نگاهی بیندازید. برترین بخش کجاست؟ از آنجایی که تور ها با اطلاع قبلی انجام می شوند می توانید یکی از این تور ها را در برنامه سفرتان به همراه دیگر ماجراجویی های درون جزیره هاوایی جا دهید. البته، هر منطقه در جزیره هاوایی قهوه پرورش می دهد. چه در کنا باشید چه در پونا (20 مزرعه)، هیلو (4 مزرعه)، کوآ هاماکوآ یا هر جای دیگری در میان آن ها، هرگز از یک کشاورز قهوه دور نیستید. در حال حاضر 500 نفر مالک زمین های جزیره هستند و این یعنی میزان زیادی دانه قهوه.

جاذبه های گردشگری هاوایی: پائول زیزکا

واقعا فکر نمی کردید که ما اجازه می دهیم بدون تماشا یک آتشفشان (که اساسا فوق العاده ترین جای جهان است) از جزیره هاوایی بروید؟ در جزیره سه آتشفشان فعال وجود دارد. باور کنید یا نه می توانید در پارک ملی آتشفشان های جزیره هاوایی واقعا به آن ها نزدیک شوید. پارک که در یک ساعتی جنوب هیلو قرار گرفته است، خانه ای برای دو تا از این سه آتشفشان فعال است. این کوه ها مائونالوآ و کیلائویا نام دارند (آتشفشان سوم، هوالالای نام دارد و در شمال کنا است). راه های زیادی برای بازدید از پارک با مساحت 333000 هکتار و کیلائویای شگفت انگیز وجود دارند، این آتشفشان جوان ترین و فعال ترین آتشفشان جزیره است. این کوه از سال 1983 به طور مداوم در حال فوران بوده و بیش از 50 میلیون گالن گدازه در روز فراوری می نماید. یک سواری علمی در اطراف Crater Rim Drive داشته باشید، جاده ای 6/10 مایلی که دهانه آتشفشان کیلائویا را دور می زند. این شانس تماشا برترین مکان ها شامل دامنه کوه کیلائویا، موزه ایاگر، دهانه هاله مااومااو، خانه پله، الهه آتشفشان و غیره را پیدا می کنید. البته، همه چیز با پیاده روی نیز در دسترس هستند با اینکار می توانید این عجایب طبیعی را از فاصله نزدیک تری ببینید. قبل از رفتن به این مکان ها اطلاعات کافی را کسب کنید، وبسایت دولتی آتشفشان را 24 ساعته و هر روز رصد می نماید و زمان فوران را اعلام می نماید.

خوشگذرانی در هاوایی: نهنگ های گوژپشت را در زیستگاه طبیعیشان تماشا کنید

جزایر هاوایی خانه بزرگترین جمعیت فصلی نهنگ های گوژپشت اقیانوس آرام شمالی در جهان است. دانشمندان معتقدند که از ماه ژانویه تا می، تعداد تقریبا 10 هزار نهنگ گوژپشت به جزیره هاوایی (به علت گرما، شفافیت آب دریا و تنوع عمق اقیانوس) مهاجرت می نمایند و در این ماه ها به زاد و ولد می پردازند. ده هزار نهنگ؟ این شانس بسیار خوبی برای شماست تا تعدادی از آن ها را در زیستگاه طبیعی شان ببینید. بعد از بیرون آمدن از پوآکو، تور های تماشای نهنگ Adventure X Boat (با هزینه 115 دلار) شما را به نزدیکی این پستانداران 80 هزار پوندی (بله ، این یک غلط تایپی نیست !) می برند. این تور دو ساعته شما را مستقیما به درون شیارهایی که نوزادان در آن وجود دارند می برد و می توانید نهنگ های مادر را با بچه هایشان ببینید. به علاوه، راهنمایان شما اطلاعات بسیاری در خصوص نهنگ ها دارند و می توانند سفرتان را به یک گردش علمی تبدیل نمایند. اگر در پی شکستن رکورد شخصیتان برای بیشترین تعداد لایک اینستاگرام هستید به تور غروب Captain Zodiac بپیوندید. این تور روز های سه سنبه ساعت 3:15 بعد از ظهر برگزار می گردد. این تجربه سه ساعت طول می کشد و وسیله ای 24 فوتی با بلندگو هایش به شما اجازه می دهد آواز این نهنگ های با عظمت را بشنوید (از نظر ما که از گوش دادن به آهنگ های RapCaviar بهتر است.)

خوشگذرانی در هاوایی: سعی کنید سنگ نگاره های پواکو را رمز گشایی کنید

با این که جزایر هاوایی سرشار از عجایب طبیعی و ماجراجویی است تعدادی از شگفتی های دست ساز انسان نیز برای تماشا وجود دارند. یک بعداز ظهر را به بازدید از سنگ نگاره های باستانی تحت حفاظت پواکو با مساحت 233 هکتار اختصاص دهید، این مجموعه بزرگترین تمرکز سنگ نگاره ای را در اقیانوس آرام دارد. این کنده کاری های ماقبل تاریخی در کرانه کوهالا در یک ساعتی شمال کایلوآ-کنا قرار دارند که در آن ها بیش از 3000 نماد شناسایی شده است، به دوران حدود 1200 سال بعد از میلاد مسیح میرسند. نماد ها شامل کشتی ها، رژه رونده ها، مرغ، لاکپشت، الهه ها و دیگر چیز ها هستند. از آنجایی که هیچ سایه ای نیست، مسیر پیاده روی 5/1 ساعته مالاما از منطقه پارکینگ در دسترس است اما از آن جا به بعد تنها هستید. برترین راه این است که صبح زود یا اواخر بعد از ظهر از این مکان بازدید کنید. ویژگی خوب: سایه ها در جهت موافق شما خواهند بود، پس می توانید خنک بمانید و عکس های خوبی بگیرید. اما به هیچ عنوان به سنگ نگاره ها دست نزنید، خودتان که بهتر می دانید.

خوشگذرانی در هاوایی: در اطراف آبشارا های تماشای آکاکا با طناب سر بخورید

یکی از برترین مکان ها برای تحسین کردن چشم انداز چشم نواز در پارک آبشار های آکاکا وجود دارد. آبشاری هم نام این منطقه حفاظت شده با 442 فوت ارتفاع از مسیری که از درون جنگل های پر شاخ و برگ می پیچد در دسترس است. اما ما اینجا در پی ماجراجویی آمده ایم، پس چرا پیاد برویم وقتی می توانیم با طناب سر بخوریم کنیم؟ با شرکت Skyline Eco Adventures مسیر اصلی سر خوردن با طناب که دقیقا بیرون پارک قرار گرفته است. می توانید از بالای هفت مسیر فوق العاده اوج بگیرید که هر کدام از بخشی از تاریخ و کشاورزی جزیره هاوایی الهام گرفته شده اند. به عنوان مثال، خط دوم، مایا، به معنای موز است. در فرهنگ جزیره هاوایی، درختان کانو (مانند موز ها) به وسیله مردم اهل پلی نزیای شرقی با دریا نوردی با قایق در حدود 300 سال بعد از میلاد مسیح به این منطقه آورده شده اند.

مسیر (در خصوص سریع حرکت کردن از روی هفت مسیر با طناب صحبت می کردیم ، یادتان می آید؟) در نقطه ای با ارتفاع 450 فوت بالای دره عمیق به اوج خود می رسد جایی که آبشار 250 فوتی کوله کوله زیر پایتان در هم می شکند. اگر در پی بیش از این هستید، گزینه های دیگر Skyline Eco شامل تور Zip N Dip و تور Lava N Zip هستند، هیچ کدام از این ها باعث ایستادن قلبتان نمی شوند.

حالا، کدام یک از این ماجراجویی ها را برای بار اول انتخاب می کنید؟

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2137

به "جزیره هاوایی و همه ماجراجویی های آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره هاوایی و همه ماجراجویی های آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید