خبرنگاران دامداری های کرج به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز می شوند

به گزارش عکس پارسی، کرج - خبرنگاران - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت که برای پیشگیری از آلودگی محیط زیست و بازچرخانی فاضلاب، تمام دامداری های این شهرستان تا سه سال آینده به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز خواهند شد.

خبرنگاران دامداری های کرج به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز می شوند

اسماعیل صارمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: اکنون در این شهرستان 530 واحد دامدادی صنعتی و سنتی فعال هستند که سالانه حدود یک هزارو700 تن گوشت قرمز و 80 هزار تن شیر فراوری می نمایند.

وی گفت: یکی از دلایل و عوامل پیگیری برخی از دستگاه ها و مردم برای انتقال دامداری ها از حریم مسکونی به خارج از این محدوده ها، آلایندگی فاضلابی استکه با تجهیز این واحدها به سیستم تصفیه فاضلاب ، آلایندگی این واحدها به طور کامل برطرف می گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: در زمان حاضر فقط حدود 6 واحد دامداری در این شهرستان به این سیستم مجهز هستند که باید به تدریج تمام این واحدها به شبکه فاضلاب مجهز شوند.

صارمی اضافه نمود: واحدهای برای مجهز شدن به سیستم فاضلاب نیازمند استفاده از تسهیلات دولتی هستند که از مراجع مربوطه می خواهیم تا همکاری ها و حمایت های لازم را از این فراورینمایندگان داشته باشند.

تغییر کاربری ها نقطه ضعف بخش کشاورزی است

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تغییر کاربری های اراضی کشاورزی نقطه ضعف این بخش است ، گفت: متاسفانه کشاورزان به خصوص در استان های البرز و تهران به دلیل ارزش اضافه نموده بسیار بالای اراضی در این مناطق و بهبود معیشت اقدام به فروش و یا تغییر کاربری اراضی و فروش آن ها به صورت قطعه ای می نمایند.

وی اضافه نمود: جلوگیری از این تغییر کاربری ها نیازمند عزم ملی است و با وجود اینکه دستگاه قضا در مقابله با تغییر کاربری ها از جهاد کشاورزی حمایت های لازم را می نماید ولی شدت تغییر کاربری ها در استان بالا است.

صارمی ادامه داد: از ابتدای امسال تا به امروز از سوی یگان حفاظت کشاورزی 970 اخطاریه به متخلفان اعلام شده و 531 مورد نیز در محاکم قضایی اعلام جرم شده است.

وی گفت: در این مدت یک هزارو578 مورد تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح 20 هزار مترمربع توسط ماموران یگان حفاظت جهاد کشاورزی ، 23 مورد برطرف تصرف اراضی ز در اجرای تبصره 2 توسط مراجع قضایی با 881 هکتار و 18 مورد نیز حکم قطعی با آزاد سازی چهار هزار مترمربع اجرا شده است.

شهرستان کرج حدود هشت هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1438

به "خبرنگاران دامداری های کرج به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دامداری های کرج به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید