قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد

به گزارش عکس پارسی، به گزارش خبرنگاران، طی دو روز اخیر، کاربران بسیاری از قطعی آنتن دهی و عدم دسترسی به اینترنت تلفن همراه همزمان با قطعی برق در مناطق مختلف تهران خبر داده اند.

قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد

به نظر می رسد به دنبال قطعی و خاموشی در شبکه برق سراسری، آنتن های BTS تلفن همراه نیز از کار می افتند و در این زمان امکان ارتباط رسانی به کاربران فراهم نخواهد بود.

این در حالی است که آنتن های BTS هنگام بروز قطعی برق به طور اتوماتیک از باتری اضطراری استفاده می نمایند و گفته می گردد که برق مورد احتیاج آن ها بسته به نوع باتری می تواند مدت 5 تا 6 ساعت تأمین گردد.

با این حال بروز اختلال در تلفن همراه بعضی از مشترکان در مناطق مختلف تهران، نشان می دهد که باتری آنتن های BTS اپراتورها کارآیی لازم را نداشته است. این باتری ها یا ظرفیت کمی دارند و یا اینکه مستهلک شده اند و برای آنها جایگزینی در نظر گرفته نشده است.

پیگیری خبرنگاران از اپراتورهای موبایل ضمن تأیید این نکته، حاکی از آن است که ظرفیت همه باتری ها به یک اندازه نیست و هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند که ممکن است در یک منطقه با وجود قطعی مکرر برق، امکان تأمین برق به وسیله باتری به مدت زیاد فراهم نگردد.

اپراتورها می گویند که قطعی مکرر برق آن هم در فواصل کوتاه سبب می گردد که بعضی از باتری ها امکان شارژ مجدد نداشته باشند. از سوی دیگر باتری آنتن های BTS با توجه به میزان استفاده از خدمات VOICE یا دیتا، مدت زمان متفاوتی برای تأمین انرژی دارند.

در نهایت اینکه اپراتورها پاسخگویی به چرایی قطعی ارتباطات در زمان قطع برق را وظیفه رگولاتوری می دانند.

با این حال این سوال از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح است که استاندارد در نظر گرفته شده برای تأمین برق آنتن های BTS به چه میزان است و اپراتورها مطابق با این استانداردها تا چه زمانی موظف به سرویس دهی به مشترکان هستند و اینکه مسئولیت قطعی ارتباط مشترکان بدون اطلاع رسانی قبلی در این روزها برعهده کیست و نحوه جبران خسارات ناشی از این قطعی ارتباط، چگونه خواهد بود؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1627

به "قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید