مقبره حسن صباح در روستای خشکچال الموت قرار ندارد (تور مالزی)

به گزارش عکس پارسی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت:کشف مقبره حسن صباح در روستای خشکچال الموت صحت نداشته و تکذیب می گردد. این خبر در بخش تکذیب کشف مقبره حسن صباح می باشد.

مقبره حسن صباح در روستای خشکچال الموت قرار ندارد (تور مالزی)

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

محمد علی حضرتی ها روز یکشنبه در گفت و گو با خبر نگار ایرنا اضافه نمود: در چند روز اخیر عکس ها و خبرهایی در شبکه های مجازی درباره زیارتگاهی در روستای خشکچال که به آرامگاه حسن صباح منتسب شده، انتشار یافته که بی پایه و اساس بوده و مبنای علمی و واقعی ندارند.

وی با بیان اینکه مکان یاد شده امامزاده محمد سپهسالار نام دارد، افزود: پس از قصد هیات امنا برای ساخت حسینیه در این امامزاده و در پی آن با مراجعه میراث فرهنگی و کاوش های اجرا شده در این مکان، مقداری سفالینه های دوره سلجوقی و صفوی و کاشی های قدیمی به همراه یک قبر از این محل کشف شد که در آنالیز ها معین شد اسکلت یک کودک بوده است.

حضرتی ها خاطر نشان کرد: کاوش ها در محل امامزاده سپهسالار برای دستیابی به نتایج علمی و تاریخی آن و شناسائی محدوده عرصه ادامه خواهد یافت.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: با توجه به مطالعات داده های تاریخی آرامگاه حسن صباح در جایی دیگر متصور می گردد که کاوش های آینده منطقه الموت شاید آن را معین کند. حسن صباح در قرن چهارم و پنجم هجری می زیسته و یکی از رهبران فرقه اسماعیلیان در دوره سلجوقیان بوده که مقر حاکمیت وی در الموت قزوین قرار داشت. قلعه حسن صباح در شمال روستای گازرخان واقع در بخش الموت شرقی استان قزوین واقع شده است و هرساله گردشگران داخلی و خارجی قابل توجهی از آن بازدید می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 2138

به "مقبره حسن صباح در روستای خشکچال الموت قرار ندارد (تور مالزی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقبره حسن صباح در روستای خشکچال الموت قرار ندارد (تور مالزی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید