هشدار زرد هواشناسی به تهرانی ها؛ صاعقه و تگرگ در راه است

به گزارش عکس پارسی، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ از وزش باد شدید و گاهی وزش باد خیلی شدید و فعالیت سامانه بارشی ازاواخر وقت دوشنبه (15 فروردین) و برخورد صاعقه و تگرگ اطلاع داد.

هشدار زرد هواشناسی به تهرانی ها؛ صاعقه و تگرگ در راه است

به گزاش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ از وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی از اواخر وقت دوشنبه (15 فروردین) تا آدینه (19 فروردین) اطلاع داد.

این شرایط جوی از اواخر وقت دوشنبه تا آدینه در برخی ساعات به صورت وزش باد شدید و گاهی باد خیلی شدید و خیزش موقتی و گرد و خاک خواهد بود و از بعد از ظهرچهارشنبه تا آدینه در برخی ساعات به صورت رگبار و رعد و برق و در منطقه ها مستعد تگرگ خواهد بود.

بر اثر این مخاطره احتمال شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه های موقت و داربست ها احتمال آسیب به پوشش گلخانه ها خطر سقوط اجسام، صاعقه و بارش تگرگ در منطقه ها مستعد دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیما های سبک، خودداری از تردد از کنار سازه های ناتمام با توجه به خطر برخورد صاعقه و بارش تگرگ در منطقه ها مستعد را توصیه کرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1994

به "هشدار زرد هواشناسی به تهرانی ها؛ صاعقه و تگرگ در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی به تهرانی ها؛ صاعقه و تگرگ در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید