کتاب زندگی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی منتشر شد

به گزارش عکس پارسی، تهران (پانا) - کتاب زندگی نامه داستانی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی؛ به قلم آزاده جهان احمدی از طریق انتشارات روایت فتح چاپ و روانه بازار نشر شد.

کتاب زندگی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، کتاب زندگی نامه داستانی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی؛ به قلم آزاده دنیا احمدی از طریق انتشارات روایت فتح منتشر شد. این کتاب با هجرت پدر این عارف واصل از نجف به تبریز آغاز می شود و سپس با تولد و کودکی و جوانی این عالم فرزانه ادامه می یابد. نویسنده در مقدمه این کتاب تصریح کرده است؛ نوشتن از مردی که همه همتش دیده نشدن است، محال نیست اما به غایت سخت است. سلسله حوادث زندگی سید علی بعد از اجتهاد تا چهل سالگی سکوت مطلق تاریخ است. برای همین در این اثر اتفاقاتی که از وقایع و یا مواجهه افراد با ایشان رخ داده است؛ در بخش هایی جداگانه به شکل داستان روایت شده اند. این اثر، تلاش درحد بضاعت برای معرفی مردی است که هیچ گاه نخواست معرفی شود.

در بخش هایی از این کتاب می خوانیم؛

سیدعلی آقا پدر بود. مثل هر پدری فرزندش را دوست داشت. سید محمدباقر هم یک جور دیگری استعداد داشت. نابغه خانواده سیدعلی آقا بود؛ اما اجل مهلتش نداد. در همان 14 سالگی براثر برق گرفتگی از دنیا رفته بود و همه این وسط از آرامش سیدعلی آقا متعجب بودند. قبلاً دیده بودند دخترش که ازدواج کرده بود و به اجبار کار همسرش به ایران رفته بود؛ سیدعلی آقا چقدر گریه کرده بود؛ اما این آرامش را درک نمی کردند. نورچین خانم مادر محمدباقر بی تاب بود اشک هایش تمام نمی شد. تا بالاخره سید علی آقا حرف آخر را زد.

کنار همسرش نشست و گفت:

- تو چرا این قدر زیاد برای بچه گریه می کنی؟

- جوان بود باهوش بود و بدجور مرد.

زن این را گفت و دوباره اشک ها بودند؛ که بی امان صورتش را خیس می کردند.

- فرزندت الآن اینجا پیش من نشسته است و به کنار دست خودش اشاره کرد.

زن با همان چشم های قرمز و پر از اشک و با همان صورت خیس، با همان قلب هزار تکه شده از داغ اولاد به صورت همسرش نگاه کرد. در نگاه سید چیزی بود که قرار به دل داغدار مادر برگرداند.

آزاده دنیا احمدی نویسنده این کتاب پیش ازاین در عرصه تدریس در دانشگاه و نقد ادبی حضورداشته و از او نقدهای بسیاری منتشر شده است و این کتاب اولین اثر مکتوب از اوست.

کتاب زندگی سیدعلی آقا قاضی در 80 صفحه و شمارگان 1100 نسخه و با قیمت 20000 هزار تومان از طریق انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: par30pix.ir شناسه مطلب: 1748

به "کتاب زندگی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب زندگی سیدعلی آقا قاضی طباطبایی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید